į pradžią turinys susisiekite  
Apie save

Joga pirmiausia yra dvasinė praktika, filosofijos, sveikatinimo sistema, atlaikiusi tūkstantmečių išbandymus. Vieningos jos sistemos tiesiog nėra – tad kiekvienam paliekama galimybė rinktis. Jogos mokytojai perduoda jogos mokymą žmonėms ir tik jų motyvacijos,  kompetencijos ir sąžinės reikalas yra viso to mokymo rezultatas.


Tikiu, kad einu savo keliu. Teorines ir praktines jogos žinias derinu su savo specialybės (kineziterapijos bakalauras, visuomenės sveikatos magistras) žiniomis.  Šiuolaikiniam jogos mokytojui reikia išmanyti žmogaus anatomiją, fiziologiją, patologinę fiziologiją, biomechaniką, kadangi dažnas mūsų turime vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų.

 

Ilgametė mano darbo patirtis medicinoje įpareigoja atidžiau žvelgti į žmogų (10 metų esu dirbusi su neurologiniais, ortopediniais, traumatologiniais, kardiologiniais, geriatriniais pacientais, 8 metus - su kūdikiais ir vaikais). O tai skatina pirmiausia nepakenkti, atsakingai parinkti bei koreguoti žmogui teikiamas metodikas, mokyti taisyklingų kvėpavimo ir judesio technikų. Juk nuo to labai priklauso žmogaus sveikatos būklė ne tik dabar, bet ir ateityje. 

 

Jogos užsiėmimus pradėjau vesti 2006m.

 

Baigiau sertifikuotus jogos mokytojų kursus:

"Vajra yoga", vad. A. Pakhomov (Ukraina); 150 val.

"Teacher Training", vad. Mark Darby (Kanada); 100 val.

"Yoga 108", vad. M. Baranov ir I. Zhuravlev (Indija); 250 val.

 

Dalyvavau A. Siderskio (Ukraina), R. Gammenthaler (Šveicarija), L. Garcenštein (Moldova), S. Agapkin (Rusija), S. Sidorcov (Ukraina), Satčitananda Das (Latvija), Sati Mata Dži (Ukraina), Inga Yaknei (Indija), M. Baranov (Indija), I. Zhuravlev (Indija), Shri Pattabhi Jois mokinių Mark ir Joanne Darby (Kanada), Tan Ajan Hubert (Tailandas) ir kt. seminaruose, stovyklose, retrituose, Lietuvoje ir Latvijoje mokiausi B.K.S. Yengar metodikos.

 

Nuolatos gilinu ir kineziterapijos žinias, dalyvaudama įvairių lektorių vedamuose seminaruose. Nėra prasmės tų visų mokymų vardinti (o ir nepamenu, kiek jų buvo per 20 metų) - kiekvienas jų lyg "Puzzle" detalė pildo bendrą paveikslą, kuriame svarbiausia - visapusiška žmogaus sveikata, dvasinis augimas, gyvenimas, kupinas harmonijos, laimės ir prasmės.

 

Be to, kad ir iš kokio garsaus mokytojo semtum žinias - juk pasiimi tiek, kiek tuo metu sugebi pasiimti. Todėl galiu teigti, kad patys didžiausi mano mokytojai visdėlto yra gausi mano patirtis, siekis tobulėti, jungti, derinti, atrasti visapusiškai žmogų veikiančias įvairių sričių sąsajas.

 

O man pačiai joga yra tai, kas yra tikra... Labai gilu, kartu ir paprasta. Ir dar tiek nežinoma!

 

Žinau, kad galime išsilaisvinti nuo rūpesčių ir nerimo, įtampos bei streso.

Tikiu, kad galime nurimti, atrasti save, kurti, tobulėti ir džiaugtis.

 

Tereikia noro, savidisciplinos, kantrybės. Pažadinkime savyje džiaugsmą tiesiog būti!

 

Violeta Gavelienė