į pradžią turinys susisiekite  
Informacija apie jogą » Praktikos ypatumai
Kas yra visapusiška jogos praktika?

Madavan Munusami – gydytojas, jogos praktikas ir mokytojas iš Pietų Indijos: „be jamos ir nijamos visa hatha jogos praktika yra panaši į pastatą, kurį statote be tvirtų pamatų. Taip visa, kas bus pastatyta, bus sugriauta. Praktikuoti jas reikia kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Jeigu žmogus gerai supranta jamą – nijamą, jis turi suvokimą apie visapusišką jogos praktiką... 
Pašvęsk save savo gyvenimui. Tu privalai suvokti, kam gyveni ir ko ieškai.“

plačiau
 
Apie jogą: ji gali būti ir nebloga

Indijoje taip pat yra skirtingi jogos lygiai. Rimti mokytojai neužsiima masiniais seminarais. Mokiniams skiria tik tam tikrą laiką, žinias perduoda tik tiems, ką mato esant pasiruošusį. Yra ir komercinė joga užsieniečiams – ko reikia, tą ir duoda. Ji būna nebloga, būna ir bloga. Ir ten yra daug neišmanančių, įsivaizduojančių save guru. Tik pamatę reklamas galite apsigauti. Iš esmės tas pats ir pas mus.

plačiau
 
Hatha jogos tikslas

Pagrindinė hatha jogos užduotis – fizinio kūno, proto ir energijos balansavimas. 

Kai atsiranda tokia harmonija, gimsta impulsai, pažadinantys centrinę jėgą (sušumna nadi), kuri sąlygoja  žmogaus sąmonės vystymasi. 

plačiau
 
Nusiteikimas jogai

Pats geriausias nusiteikimas jogai yra tiesiog nieko nesitikėjimas. Jokių tikslų ir ketinimų. Nelaukite jokio rezultato – tiesiog praktikuokite, neskubėkite, būkite, džiaukitės. Jums nereikia motyvacijos – geriau ieškokite įkvėpimo.

Dažnai užstringama vien ties fiziniu kūnu – visi mes kasdien senstame, jau vien dėl šios priežasties niekada nebūsime visai sveiki, niekada nebus tobulų asanų.

plačiau
 
Atsipalaidavimas judesyje, ramybė aktyvume

Neatliekame itin udėtingų ir kenksmingų asanų, vadovaujamės principu „neprievarta (ahimsa)“. Reikia pripažinti, kad hipermobilumo siekimas dažnai skatina mikrotraumas, kurios laikui bėgant iššaukia įvairias patologijas. Tik tada, kai kūnas ir protas yra pasiruošę, žmogus gali pradėti praktikuoti sudėtingas asanas. Kitaip įmantrios technikos gali pakenkti ir kūnui, ir protui. 

 

Noras būti kuo lankstesniu dažnai yra tik Ego patenkinimas... Ego – nenumaldomas diktatorius, reikalaujantis vis daugiau ir daugiau. Jis nežino, kad asanoje reikia subalansuoti aktyvumą ir pasyvumą, pastangas ir atsipalaidavimą....

plačiau
 
Kuo jogos asanų praktikos skiriasi nuo sporto?

Eidami sportuoti žmonės dažnai sako – einu išsikrauti, paleisti, ištaškyti, iškratyti stresą ir pyktį.

Jogos asanų praktikų metu mes nesiekiame išsikrauti, o kaip tik akumuliojame energiją (praną). Jogos pamokoje - asanos ir pranayma mums suteikia energijos, kurią mokomės sutelkti, kontroliuoti ir atisipalaiduojant tolygiai paskirstyti, bet ne paleisti ir “ištaškyti”. Tai vyksta ne tik mankštinant kūną, atliekant kvėpavimo pratimus, bet ir sutelkiant emocijas, jusles ir koncentruojant protą (Pratyahara ir Dharana).

plačiau
 
Jogoje mokomės sąmoningai stebėti

Ne veltui joga yra tūkstantmečių patikrinta visapusiška, sakykime, sistema. Deja, mes nė nenutuokiame, koks visdėlto tai yra lobis...

plačiau
 
Struktūros, biochemijos, energijos ir emocijų ryšys

Už bet kokio judesio sutrikimo slypi gilūs, sudėtingi, tarpusavyje neatsiejami dalykai - raumenų spazmai arba silpnumas, asimetrinė kūno padėtis, sąnarių nestabilumas, didesnės ar mažesnės vidaus organų problemos, emocinės perkrovos...

plačiau