į pradžią turinys susisiekite  
Informacija apie jogą » Praktikos ypatumai
Kuo jogos asanų praktikos skiriasi nuo sporto?

Eidami sportuoti žmonės dažnai sako – einu išsikrauti, paleisti, ištaškyti, iškratyti stresą ir pyktį.

Jogos asanų praktikų metu mes nesiekiame išsikrauti, o kaip tik akumuliojame energiją (praną). Jogos pamokoje - asanos ir pranayma mums suteikia energijos, kurią mokomės sutelkti, kontroliuoti ir atisipalaiduojant tolygiai paskirstyti, bet ne paleisti ir “ištaškyti”. Tai vyksta ne tik mankštinant kūną, atliekant kvėpavimo pratimus, bet ir sutelkiant emocijas, jusles ir koncentruojant protą (Pratyahara ir Dharana).

 

Užsiėmimo metu nepaleidžiame minčių klajoti – planuoti ateities, sukti ratu prisiminimus, veltis į vidnius dialogus ir probelmų gvildenimą. Mes sutelkiame protą į stebėjimą – duodame jam lengvą užduotį – stebėti pasirinktą objektą. Tai gali būti kvėpavimas ar kūno pojūčiai atliekamos asanos metu. Taip mes gauname dvigubą naudą: turėdamas paprastą užduotį tik stebėti nieko nesprendžiant ir neieškant priežasčių, protas nurimsta ir ilsisi, taip ne tik neeikvodamas energijos, bet dar ją ir akumuliuodamas.

 

Ir tuo pačiu metu mes mokomės nukreipti mintis nuo varginančių vidinių monologų, pratindami protą būti čia ir dabar būsenoje, sąmoningumo būsenoje, kuri ir yra svarbiausia gyvenant streso sąlygomis – nekurti ir nerutulioti galimų scenarijų.


Todėl praktikų metu svarbu, kad būtų kuo mažiau išorinių trukdžių. Jogos užsiėmime neturi būti veidrodžių, muzikos, bendravimo – tai, kas gali blaškyti dėmesio koncentraciją.

 

Kviečiame praktikuoti jogą.

 

Indrė Devi
Jogos namai "ANAHATA"
Šv.Stepono 20-5
Vilnius
868797263
http://www.anahata.lt/joga/