į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Olegas Lapinas atskleidė tiesą, kodėl skubame net penktadienį

Neskubėti sau leidžia tik labai turtingi žmonės. Jie nusiperka miško plotą, atsiridena akmenų. Tada sėdi ir žiūri į akmenis. Jie visada mąstė „Aš dabar sukuosi taip tik todėl, kad galėčiau kada nors tiesiog sėdėt ant akmens ir žiūrėt į ežerą“. Jie dirbo, kad išsipirktų teisę kada nors ateityje sustoti.

 

 
 
Laukimas

Ar esate nuolatiniai „laukėjai“? Kokią gyvenimo dalį praleidžiate laukdami? 

Yra mažas laukimas, pavyzdžiui: kai laukiate svečių, eilėje pašte, oro uoste, kol išsivažinės transporto kamštis. Didelis laukimas būna tada, kai laukiate...

 
 
Žinau, koks esu

Pasodino kinai į kalėjimą Tibeto išminčių. Apsaugininkai ateina ir sako:
- Tu toks niekšas, toks blogas žmogus, toks vargeta... Visaip įžeidinėja, provokuoja. Bet išminčius tik šypsosi. 

Po kelių dienų jie vėl pradeda savo:
- Tu toks šventas, toks išmintingas, didis tu žmogus...

 
 
Gyvenimo pojūčiai

Ar teko kada pasinerti į savo penkių pojūčių sintezę? Ar teko juos sumaišyti, supainioti, dauginti ir dalinti; žaisti instinktų kelrodžiais kaip spalvotais rutuliukais? Lyg būti apsigobus švelniomis paslapties dulkelėmis, kurių lengvume tūno kažkokia tiesa.

 
 
Guru

Ponia Kogan iš Niujorko ateina į kelionių agentūrą ir sako:

- Aš noriu į Indiją.

- Ponia Kogan, kodėl į Indiją? Juk ten purvina, karšta ir pilna indų...

- Aš noriu į Indiją...

 

 
 
Apkalbos

Susitiko trys vienuoliai ir nutarė vienas kitam atverti slapčiausias savo silpnybes:

Pirmasis tarė:

- Žinote, broliai mano, kai aš matau stambias aukų kupiūras, negaliu atsispirti jėgai pasiimti keletą jų sau...

 
 
Laimingo arba nelaimingo gyvenimo paslaptis. Pakilk ir eik arba aimanuok toliau.

Kartą ėjo žmogus pro namą, prie kurio supamuosiuose krėsluose sėdėjo laikraščius skaitantys senutė ir senukas, o netoliese gulėjo šuo. Šuo gailiai inkštė - atrodo, kad iš skausmo...

 

 
 
Puikybė

Per daug pasitikint savimi labai lengva pasiduoti puikybei ir, niekinant kitus, iškelti save. Vaizdžiai sakant, norėdami matyti save „baltesnį“, imame save „baltinti“, o kitus „juodinti“.

 

Juokiasi puodas, kad katilas juodas, - visiems nuo vaikystės žinoma patarlė moko sąmoningumo bei atidumo tam, kas vyksta mūsų viduje. Visada lengviau yra pastebėti ir kritikuoti kitų, o ne savo trūkumus. Tuomet viskas priklausys nuo mūsų jausmų stiprumo. Kuo didesnė bus minčių emocinė įkrova, tuo stipresnis poveikis. Tuomet problemų, bėdų ar ligų anksčiau ar vėliau susilauksime.

 
 
10 žingsnių

Vyrą ir moterį skiria 10 žingsnių. Kad jie būtų kartu, kiekvienas turi žengti 5 savo žingsnius, atitinkančius tikėjimą, viltį, atjautą, meilę ir supratimą.

Jeigu jūs žengsite savo 5 žingsnius, o partneris – ne, jūs nesusitiksite...

 
 
Kodėl svetima žmona atrodo saldesnė (Kodėl norisi to, kas mums nepriklauso)

Seniai seniai nulipdė Dievas dešimt Adomų. Vienas jų arė žemę, kitas ganė avis, trečias gaudė žuvį... Po kurio laiko atėjo jie visi pas dangiškąjį tėvą prašydami:

- Viską turime, bet kažko trūksta. Liūdna mums.

Dievas davė jiems tešlos ir tarė:

- Tegu kiekvienas jūsų nusilipdo sau moterį, kokios nori: storos, lieknos, aukštos ar žemos... O aš įpūsiu joms gyvybę.

 
 
Keitimasis karma

Keitimasis karma yra tas pats, kaip ir naujos karmos sudarymas. informacija patenka subtiliuosius lygmenis ir pradeda ten "dirbti" - įeina į pasąmonę, pradeda generuoti tam tikras mintis, vėliau - ir elgesį.

Daug neigiamos karmos prisikaupiame per savo emocijas. Turime žinoti, kad tai, kaip elgiasi kitas žmogus, yra JO karma, o tai, kaip į jo elgesį ar emocijas reaguojame mes - jau yra MŪSŲ karma.

 
 
Kalbos karma

Egzistuoja keturios neigiamos kalbos karmos rūšys:

- melas;

- tuščiažodžiavimas;

- blevyzgojimas, nepadorios, nešvankios kalbos;

- šmeižtas.

 
 
Hatha jogos tikslas

Pagrindinė hatha jogos užduotis – fizinio kūno, proto ir energijos balansavimas. 

Kai atsiranda tokia harmonija, gimsta impulsai, pažadinantys centrinę jėgą (sušumna nadi), kuri sąlygoja  žmogaus sąmonės vystymąsi. 

 
 
Drugelio pamoka

Kartą kokone atsirado mažas plyšelis. Atsitiktinai pro šalį einantis žmogus pastebėjo, kad drugelis bando išlįsti iš kokono laukan.

 

Žmogus nusprendė jam padėti, todėl atvėrė kokoną. Drugelis lengvai pasiekė išorę, bet jo kūnelis buvo silpnas ir bejėgis, o sparneliai vos vos judėjo. Žmogus toliau stebėjo, laukdamas drugelio skrydžio.  Bet nieko panašaus nenutiko!

 
 
Tyla

Jei žmogus nekalba apie vienokį ar kitokį dalyką, galimi du variantai – arba tai jam nereiškia nieko, arba yra viskas. Aplinkiniams dažnai sunku pamatyti tą ribą; pajusti, ar šalia esančio širdis smarkiai dega troškimais, ar tuo klausimu žmogaus mintys yra lyg skurdūs augalėliai tyrlaukiuose.

 
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   sekantis  >>