į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Om kreem kalikayai namah

Kali yra paradoksali figūra. Kaip ir mus pasiekiančios pokyčių jėgos, ji kartu nuožmi ir mylinti, bauginanti ir švelni. Kali vaizduojama su keturiomis rankomis, susitaršiusiais plaukais ir kaukolių vėriniu.

 
 
Ar esu tikras?

Buda sakė: „Prisirišimas prie pažiūrų, įsitikinimų ir sampratų yra didžiausia kliūtis tiesai“.

Savo knygoje „Galios menas“ Tik Nat Hanas aiškina...

 
 
Gunos (Satva, Radžas ir Tamas)

Lėtinės ligos reiškia tamasinę žmogaus būseną. Būdinga yra tai, kad Tamase esantis ligonis nenori būti sveikas. Jis pripranta prie savo patologinės būklės, tingulio, pasyvumo ir tai trukdo jam net galvoti apie kažko keitimą.

Žmogus netiki, kad gali jaustis geriau. Prie savo ligos pripranta kaip vaikas prie žaisliuko – jeigu atimsi, skubiai reikia kito! Būtent tuo ir yra pagrįstos nesibaigiančios eilės prie gydytojų kabinetų!

 
 
Tylėk

— Mokytojau, paskirk man užduotį. 
— Tylėk...

 
 
Jėga kantrybėje

Kartą mokinys paklausė išminčiaus: kodėl jums visur sekasi, kokia yra jūsų paslaptis?

- Kryptingai sutelktoje kantrybėje, mano drauge.

- Bet aš galiu pateikti aibę pavyzdžių, kai tai neveikia, - atsakė mokinys...

 
 
Išmokyk išminties

Vienas žmogus kreipėsi į išminčių:

- Išmokyk mane išminties.

 
 
Kvėpavimas ir pranajama

Pranajama – tai nėra tiesiog  gilus kvėpavimas. Tai yra kosminės vitalinės energijos generavimas jungiant antagonistinius  vandens ir ugnies elementus...

 
 
Lyg malda

Nepaisydamas triukšmo ir chaoso ramiai eik savo keliu ir prisimink pasaulį, kuris gali būti tyloje. Gyvenk neišduodamas savęs, su kiekvienu žmogumi palaikyk gražius santykius. Švelniai ir aiškiai sakyk savo tiesą ir klausyk kitų žmonių. Klausyk netgi tų, kurie negali pasigirti sumanumu ir yra neišsimokslinę; jie tai pat turi savo istoriją.

 
 
Meditacija su mantra „So-Ham“

Tai yra Pranayama mantra, visuomet esanti įkvėpime ir iškvėpime. Nuo pirmojo mūsų įkvėpimo gimstant iki paskutinio atodūsio mirštant.

Tai yra ir meditacinė praktika, Džapa meditacijos praktika, padedanti ne tik atgauti jėgas, nuraminti mintis, atsipalaiduoti, bet ir išlaisvinti užspaustą gerklę, tiksliau – harmonizuoti Vishuddha čakrą.

 
 
Svadhyaya (Svadhjaja)

Tai ketvirtasis Nijamos moralinių principų. Jis reiškia savęs pažinimą, stebėjimą, tyrinėjimą, priartėjimą prie savo kelio. Todėl jogą galima laikyti ir savęs auklėjimo bei transformacijos metodu. Išlaikant proto aiškumą ir objektyvumą, praktikuojant, studijuojant jogos raštus, religinę literatūrą, bendraujant su Mokytojais, kartojant mantras savyje galima pajusti dieviškumą.

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>