į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Kviečiame į seminarą - praktikumą "Vaikų elgesio paslaptys" (Jonavoje)
Kviečiame į seminarą - praktikumą

Lektorė: Irina Griboedova – praktinė ir klinikinė psichologė, organizacijų ir įmonių konsultantė, sertifikuota IAG (Tarptautinė sisteminių sprendimų bendrija, Vokietija) specialistė ir WISL (Vislocho sisteminių sprendimų institutas, Vokietija) šeimyninių ir organizacinių  sisteminių išdėstymų pagal B. Helingerio metodą specialistė. Ukrainos psichoterapeutų sąjungos, Europos psichoterapijos asociacijos narė.

plačiau
 
Kūdikiai

Pirmieji gyvenimo metai iš arti - Namibijoje, Mongolijoje, Japonijoje ir JAV. Panašumai, bendrybės ir skirtumai... 

 
 
Santosha (Santoša)

Tai kasdienis gyvenimo džiaugsmas, sąmoningas pasitenkinimas, būsena, kai vidinis pasitenkinimas nepriklauso nuo išorinių aplinkybių. Būti patenkintam  reiškia būti atsipalaidavusiam. Be streso ir įtampos.

 

Žmogaus norai yra beribiai - visuomet galime siekti naujų ir naujų tikslų. Dažniausiai, pripažinkime, tai tėra mūsų „ego“ pozicija. Bet Santoša tikrai nėra „ego“ iššauktas paikas pagyrūniškas pasitenkinimas - tai nuoširdi vidinė būsena, nes žmogus yra harmonijoje pats su savimi, pasauliu, Dievu...

 
 
Laukimas

Ar esate nuolatiniai „laukėjai“? Kokią gyvenimo dalį praleidžiate laukdami? 

Yra mažas laukimas, pavyzdžiui: kai laukiate svečių, eilėje pašte, oro uoste, kol išsivažinės transporto kamštis. Didelis laukimas būna tada, kai laukiate...

 
 
Žinau, koks esu

Pasodino kinai į kalėjimą Tibeto išminčių. Apsaugininkai ateina ir sako:
- Tu toks niekšas, toks blogas žmogus, toks vargeta... Visaip įžeidinėja, provokuoja. Bet išminčius tik šypsosi. 

Po kelių dienų jie vėl pradeda savo:
- Tu toks šventas, toks išmintingas, didis tu žmogus...

 
 
Gyvenimo pojūčiai

Ar teko kada pasinerti į savo penkių pojūčių sintezę? Ar teko juos sumaišyti, supainioti, dauginti ir dalinti; žaisti instinktų kelrodžiais kaip spalvotais rutuliukais? Lyg būti apsigobus švelniomis paslapties dulkelėmis, kurių lengvume tūno kažkokia tiesa.

 
 
Guru

Ponia Kogan iš Niujorko ateina į kelionių agentūrą ir sako:

- Aš noriu į Indiją.

- Ponia Kogan, kodėl į Indiją? Juk ten purvina, karšta ir pilna indų...

- Aš noriu į Indiją...

 

 
 
Apkalbos

Susitiko trys vienuoliai ir nutarė vienas kitam atverti slapčiausias savo silpnybes:

Pirmasis tarė:

- Žinote, broliai mano, kai aš matau stambias aukų kupiūras, negaliu atsispirti jėgai pasiimti keletą jų sau...

 
 
Laimingo arba nelaimingo gyvenimo paslaptis. Pakilk ir eik arba aimanuok toliau.

Kartą ėjo žmogus pro namą, prie kurio supamuosiuose krėsluose sėdėjo laikraščius skaitantys senutė ir senukas, o netoliese gulėjo šuo. Šuo gailiai inkštė - atrodo, kad iš skausmo...

 

 
 
Puikybė

Per daug pasitikint savimi labai lengva pasiduoti puikybei ir, niekinant kitus, iškelti save. Vaizdžiai sakant, norėdami matyti save „baltesnį“, imame save „baltinti“, o kitus „juodinti“.

 

Juokiasi puodas, kad katilas juodas, - visiems nuo vaikystės žinoma patarlė moko sąmoningumo bei atidumo tam, kas vyksta mūsų viduje. Visada lengviau yra pastebėti ir kritikuoti kitų, o ne savo trūkumus. Tuomet viskas priklausys nuo mūsų jausmų stiprumo. Kuo didesnė bus minčių emocinė įkrova, tuo stipresnis poveikis. Tuomet problemų, bėdų ar ligų anksčiau ar vėliau susilauksime.

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>