į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Citatos
Didingi dalykai gimsta iš mažų

Didingi dalykai gimsta iš mažų, jei pastarieji atliekami atidžiai ir su derama pagarba.

 

Kiekvieno žmogaus gyvenimas iš tikrųjų susideda iš menkniekių. Didybė – tai mentalinė abstrakcija ir mėgstamiausia ego svajonė. Čia paradoksas tas, kad didybės pamatas – pagarba šios akimirkos smulkmenoms, o ne didybės idėjos vaikymasis.

 

Ši akimirka smulki tuo atžvilgiu, kad ji visad paprasta, tačiau joje slypi pati didžiausia galia. Ji yra vienas smulkiausių dalykų, tačiau, kaip ir atomas, turi milžinišką potencialą. Prie jo prisiliesite tik tada, kai su šia akimirka susiderinsite.

 

O gal tiksliau būtų tarti, kad tada atsiveriate jai, o per save atveriate jai šį pasaulį. Kaip tik tai omenyje ir turėjo Jėzus sakydamas: „Manyje esantis Tėvas daro savuosius darbus“. „Iš savęs aš nieko negaliu daryti.“ (Evangelija pagal Joną 14,10; 5,30)

 

Nerimas, įtampa ir negatyvumas atkerta jus nuo šios galios. Grįžta iliuzija, esą jūs atskiras nuo jos, visatą valdančios jėgos. Jaučiatės vienišas, kovojate, bandote ko nors siekti. Bet kodėl randasi nerimas, įtampa ar negatyvumas? Nes nusigręžėte nuo šios akimirkos. O kodėl taip pasielgėte? Nes manėte, kad kai kas už ją svarbiau. Užmiršote savo pagrindinį tikslą.

 

Taigi viena smulki klaidelė, vienas klaidingas suvokimas pripildo pasaulį kančios.

 

Eckhart Tolle „Naujoji žemė“