į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Citatos
Lyg malda

Nepaisydamas triukšmo ir chaoso ramiai eik savo keliu ir prisimink pasaulį, kuris gali būti tyloje. Gyvenk neišduodamas savęs, su kiekvienu žmogumi palaikyk gražius santykius. Švelniai ir aiškiai sakyk savo tiesą ir klausyk kitų žmonių. Klausyk netgi tų, kurie negali pasigirti sumanumu ir yra neišsimokslinę; jie tai pat turi savo istoriją.

 

Nelygink savęs su kitais: rizikuoji pasijusti nevykėliu arba tapti pasipūtėliu. Visuomet yra kažkas, kas labiau didelis ir labiau mažas nei Tu. Džiaukis savo planais taip, kaip kaip džiaugiesi tuo, ką jau padarei. Visuomet domėkis savo amatu, koks kuklus jis bebūtų – tai vertybė lyginant su tais dalykais, kuriuos Tu valdai. Būk apdairus savo reikaluose – pasaulis pilnas apgaulės. Bet nebūk aklas geriems darbams; kai kurie žmonės siekia didelių idealų, aplink pilna didvyriškumo. Būk savimi. Nežaisk draugystės.

 

Nebūk cinikas meilėje. Lyginant su tuštuma ir nusivylimu ji amžina kaip žolė. Atvira širdimi priimk tai, ką Tau pataria metai ir su dėkingumu atsisveikink su jaunyste. Stiprink savo dvasią, kad, užklupus netikėtai bėdai, turėtum dvasinės jėgos tai praeiti. Nekankink savęs išgalvotais dalykais. Daugelis baimių nuo pervargimo, vienatvės.

 

Pasiduok sveikai disciplinai, bet būk sau švelnus. Tu esi Visatos vaikas ne mažiau nei medžiai ar žvaigždės. Tu turi teisę čia būti. Ar tai Tau realu, ar nerealu – pasaulis eina taip, kaip jis ir turi eiti. Būki taikoje su Dievu net ir tuomet, kai Tu jo nesuvoki. Kuo beužsiimtumei, apie ką besvajotumei – gyvenimo šurmulyje saugok pasaulį savo sieloje. Su visomis apgaulėmis, monotoniškais darbais ir neišsipildžiusiomis svajonėmis pasaulis visgi yra nuostabus. Būk jam atidus. Būk laimingas.

 

(Tekstas lyg malda. Buvo rastas Baltimorėje 1962 metai vienoje senoje cerkvėje. Autorius nežinomas.)