į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Citatos
Pagrindiniai klausimai

Jogos filosofija prasideda nuo dvasios. Sąlytis su savo dvasia – štai tikrasis jogos tikslas. Protui nurimus, tai įvyksta savaime; tuomet galite priartėti prie vidinės išminties, glūdinčios giliausiuose jūsų esybės kloduose.

 

Vienas iš būdų susijungti su savo siela yra nuolatinis savęs klausimas apie esminius būties dalykus. Yra trys pagrindiniai klausimai, kurių dėka galima stumtelti vidinį atskaitos tašką nuo ego link dvasios. Šie klausimai yra:

 

Kas aš esu?
Ko aš noriu?
Kuo galiu būti naudingas?

 

Ar žinote, ar ne – šie klausimai vis tiek lemia jūsų gyvenimo pasirinkimus. Sąmonei nuolat primenant šių klausimų atsakymus, ji tampa atidesnė galimybėms, atitinkančioms jūsų sielos poreikius.

 

<...> Šiek tiek pažengę jogos praktikoje, galite pastebėti, kad atsakymai į šiuos klausimus išnyra vis iš gilesnių jūsų esybės klodų. Galite pastebėti, kad keičiasi jūsų savimonė – savimi aprėpiate daugiau, gal jūsų troškimuose mažėja asmeniškumo.

 

Plečiantis savivokos riboms, kartu išauga rūpestis kitais. Galite pajusti vis galingesnį akstiną būti naudingam savo bendruomenei ir savo pasauliui. Toks savimonės išsiskleidimas – jogos esmė.

 

Deepak Chopra, David Simon „Septyni dvasiniai jogos dėsniai“