į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Citatos
Pasaulis – tai veidrodis

Kodėl laikui bėgant visos gyvenimo spalvos nublunka ir netrikdomą ramybę pakeičia graužiantis nerimas? Gal todėl, kad daugėja problemų? Ne - todėl, kad bręsdamas žmogus įpranta reikšti neigiamą požiūrį. Nepasitenkinimas – stipresnis jausmas negu jaukumo ir ramybės teikiama palaima.

 

Nesuprasdamas, jog dabar jis, kad ir kokios būtų aplinkybės, yra laimingas, žmogus vis daugiau reikalauja iš pasaulio. <...>

 

Žmogus nesupranta, kad pats viską sugadino. Matydamas veidrodžio atspindyje kokius nors nemalonius bruožus, žmogus sutelkia į juos dėmesį ir refleksyviai išreiškia savo neigiamą požiūrį. Dėl to viskas dar labiau pablogėja. Realybė atspindyje pamažu išblėsta kaip ir vaizdas. Atskiro žmogaus pasaulio sluoksnis praranda buvusį spalvų skaistumą ir darosi vis niūresnis ir nejaukesnis.

 

O juk viską galima susigrąžinti! Ir tą nesudrumsčiamą ramybės jausmą, ir vaikystės ledų skonį, ir naujumo pojūtį, ir šviesias viltis, ir gyvenimo džiaugsmus. Ir tai padaryti labai lengva. Taip lengva, kad net sunku patikėti. o jūs ir netikėkite - pamėginkite.

 

Niekam neateina į galvą, kad pasaulio sluoksnį galima atnaujinti, jeigu sąmoningai kontroliuosite savo požiūrį į tikrovę. Kokią padarysite savo pasaulėjautą, toks ir bus aplinkinis pasaulis. Optimistiškai žiūrėti į pasaulį – tai ne tuščias raginimas, o konkretus savo realybės formavimo darbas.

 

Nuo tada, kad ir kas vyktų, laikykitės taisyklės kontroliuoti savo požiūrį. Nesvarbu, kad šiuo metu jums ne taip gera, kaip norėtųsi. Šiaip ar taip, viskas ne taip jau blogai ir neabejotinai galėjo būti kur kas blogiau.

 

Taip, pasaulis smarkiai pasikeitė nuo to laiko, kai jūs jam pasidarėte abejingi.  Ar prisimenate, kaip jis supo jus ant rankų, lepino senelės pyragėliais, sekė pasakas? Bet jūs subrendote, tarp jūsų ir pasaulio atsirado susvetimėjimo siena. Nuoširdumą pakeitė abejingumas, pasitikėjimą – baimė, o draugystė virto blaiviu išskaičiavimu.

 

Tačiau pasaulis nesupyko ir nepaliko jūsų. Jis tik liūdnai pritilo ir susimąstęs žingsniuoja šalia kaip senas draugas, kurį įskaudino šaltas priėmimas.

 

Apsidairykite. Pasaulis vis dar rūpinasi jumis. Pasaulis nepasikeitė, kaip negali pasikeisti veidrodis. Pasikeitė jūsų požiūris, o tada realybė tapo jūsų minčių atspindžiu.

 

Ištrauka iš Vadim Zeland knygos „Likimo valdymo galimybės“