į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Citatos
Puikybė

Per daug pasitikint savimi labai lengva pasiduoti puikybei ir, niekinant kitus, iškelti save. Vaizdžiai sakant, norėdami matyti save „baltesnį“, imame save „baltinti“, o kitus „juodinti“.

 

Juokiasi puodas, kad katilas juodas, - visiems nuo vaikystės žinoma patarlė moko sąmoningumo bei atidumo tam, kas vyksta mūsų viduje. Visada lengviau yra pastebėti ir kritikuoti kitų, o ne savo trūkumus. Tuomet viskas priklausys nuo mūsų jausmų stiprumo. Kuo didesnė bus minčių emocinė įkrova, tuo stipresnis poveikis. Tuomet problemų, bėdų ar ligų anksčiau ar vėliau susilauksime.

 

Puikybė yra didžiausia iš didžiųjų nuodėmių. Smerkdami kitus visada, kad ir nesąmoningai, pasiduodame puikybei, kuri, deja, kartasi užgožia svarbiausias gyvenimo vertybes.

 

Didžiuodamiesi visada lyginamės su kitais. Pasipuikavimui reikia kuo didesnio skirtumo, pvz., tarp mano gabumų ir kito kvailumo. Greitai tapti gabesniu neįmanoma, o kitą matyti žioplesnį galima labai greitai. Todėl puikuodamiesi visada juodiname ir niekiname kitus žmones, kuriuos Dievas myli ne mažiau nei mus. O kita vertus, pamirštame sunkią ir tikrąją savęs kūrybą, kurią pakeitėme kitų niekinimu.

 

Gyvenimas pateikia daug pavyzdžių, bet ar tinkamai juos suprantame? Suprasti galima įvairiai, nes supratimas ir vertinimas visų pirma priklauso nuo pasaulėvokos.

 

A.Žarskus „Aš iki gimimo“