į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Straipsniai
Bernardinai.lt archyvas. Kuo rizikuoja keičiantis religiją žmogus - V. Juknaitė kalbina J. Ivanauskaitę

Kai imi mąstyti apie gyvenimo esmę, tai pinigų ir daiktų poreikis mažėja. Kartu visuomenei daraisi nenaudingas. Taigi vartojimas skatinamas visais įmanomais būdais. Tibetiečiai sako, kad Vakarai net budizmą padaro vartotojišką, jį iškreipia, paversdami savotiška psichologija, psichoterapija, priemone, padedančia patogiau gyventi visuomenėje, prie jos prisitaikyti.

plačiau
 
Ką reiškia jogos praktikoje naudojamas gestas „Namaste“?

Tai yra koncentracijos metodas. Abi pėdos kartu. Delnai kartu. Jūsų kūnas yra centruojamas, o tai skatina ir sąmonės pusiausvyrą.

Protas nurimsta, ir jūs esate pasiruošę, susikaupę praktikai. Tai padeda „įjungti“ meditacinę būseną, veikia raminamai. Tai – nuolankumo gestas. O nuolankumas pats savaime jau yra stipri dvasinė praktika, kurios esmė yra ego tramdymas...

plačiau
 
Žolininkas siūlo kasdien gyventi su džiaugsmu

Yra li­go­nių ka­te­go­ri­ja – „mirš­tan­čios gul­bės“, ku­rie ser­ga dau­gy­be įsi­vaiz­duo­ja­mų li­gų, mi­na ke­lius pas gy­dy­to­jus, nuo­lat sė­di po­lik­li­ni­ko­se, pri­si­gal­vo­ja simp­to­mų, lau­kia vė­žio ir mir­ties, ir nie­kaip su­lauk­ti ne­ga­li. To­kio nei iš­gy­dy­ti ga­li, nei pa­dė­ti, nei jis no­ri pa­gy­ti.

To­kiems žmo­nėms trūks­ta gy­ve­ni­mo mei­lės.

plačiau
 
Didysis Ramiojo vandenyno šiukšlių ruožas

Plastikas nesuyra kaip natūralios medžiagos, pavyzdžiui, popierius ar medvilnė: bėgant šimtmečiams jis kuo toliau, tuo labiau skyla į smulkesnius nuodingus junginius. Mažyčiai jūrose randami plastiko gabalėliai kartais vadinami „undinių ašaromis“ – vargu, ar atliekos vertos tokio romantiško pavadinimo. Įsipainioję tarp plastiko atliekų žūsta daugybė jūros paukščių ir žinduolių, dar pavojingesni yra toksinai, su plastiku patenkantys į mitybos grandinę – pražūtingieji nuodai ilgainiui prasiskverbia visur: nuo smulkiausio planktono iki stambiausių banginių.

plačiau
 
Ruošti kelią

Šis Mark Nepo tekstas yra skirtas tiems, kas nori realių permainų savo gyvenime. Tiems, kas jau seniai nori, bet nedrįsta, bijo, nerimauja dėl to, kas bus, jeigu... Jį kelis kartus turėtų perskaityti tas, kam „ankšta“, „dūsta“, kas jaučia, kad nenori to, ką turi dabar...

plačiau
 
Nusibodo būti sėkmingu!

Vat sėdau galvoti šiandien, kaip ten yra su tom sėkmės istorijom. Su tais besišypsančiais veidais. Kiek tiesos šiame gyvenimo šokyje?

Kiek iš tikro -iausių gretose yra laimingų žmonių? Laimingų ir besidalijančių savo laime. Mylinčių ir ne tiek be priekaištų atrodančių, kiek gebančių tiesiai, be melo atsakyti, kaip jie iš tikro gyvena, ką iš tikrųjų jaučia, kokia tikroji jų sėkmingo veido ant žurnalo viršelio kaina… Nes būtent jų dėka didžioji dalis žmonijos galvoja, kad nori taip gyventi. Daug, labai daug to siekia ir klupinėja karjerų laiptais ir iššūkių brūzgynais.

plačiau
 
Apie nuolankumą

Išmintingi žmonės yra nuolankūs. 

Jie neatkreipia į save dėmesio didžiuodamiesi savo gebėjimais ar pasiekimais. Didingi jų darbai yra vertinami tyliai. Būdami lyderiais išmintingieji džiaugiasi...

plačiau
 
Daugiau nei 100 knygų parašiusio vienuolio patarimai, kaip sąmoningai būti laimingam

Visus konfliktus reikėtų spręsti derybų keliu. Žinoma, susėdus prie stalo, nereikia iškart pulti derėtis. Siūlyčiau iš pradžių kartu pasivaikščioti, pavalgyti, pasipasakoti vienas kitam, išsiaiškinti problemas. Tokiais atvejais negalima kaltinti ir smerkti. Tam gali prireikti ne vienos, o dviejų, gal net trijų savaičių. Bet jei žmonės kalbasi ir supranta vienas kitą, tartis visada lengviau. Na, jei man būtų patikėta tartis dėl taikos, derybas pradėčiau būtent taip.

plačiau
 
Tikslai, vedantys į niekur arba kada savipagalba ir saviapgaulė žengia koja į koją?

Du žmonės taip pat suformulavę savo siekius (pavyzdžiui, abu nori pažinti save) – gali pasiekti labai skirtingų rezultatų ir vien dėl to, kad vienam, noras pažinti save, reiškia, norą įnešti daugiau aiškumo į savo paties gyvenimą, o kitam – norą pasislėpti nuo gyvenimo iššūkių, prisidengus kapstymusi savyje. Todėl visada, kai tikslai išsikeliami tam, kad padėtų kažko išvengti, nuslėpti ar užmaskuoti, – reiškia, kad ir pastangos jų siekti nuves į niekur.

plačiau
 
Olegas Lapinas atskleidė tiesą, kodėl skubame net penktadienį

Neskubėti sau leidžia tik labai turtingi žmonės. Jie nusiperka miško plotą, atsiridena akmenų. Tada sėdi ir žiūri į akmenis. Jie visada mąstė „Aš dabar sukuosi taip tik todėl, kad galėčiau kada nors tiesiog sėdėt ant akmens ir žiūrėt į ežerą“. Jie dirbo, kad išsipirktų teisę kada nors ateityje sustoti.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   sekantis  >>