į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Hatha jogos tikslas

Pagrindinė hatha jogos užduotis – fizinio kūno, proto ir energijos balansavimas. 

Kai atsiranda tokia harmonija, gimsta impulsai, pažadinantys centrinę jėgą (sušumna nadi), kuri sąlygoja  žmogaus sąmonės vystymąsi. 

 
 
Drugelio pamoka

Kartą kokone atsirado mažas plyšelis. Atsitiktinai pro šalį einantis žmogus pastebėjo, kad drugelis bando išlįsti iš kokono laukan.

 

Žmogus nusprendė jam padėti, todėl atvėrė kokoną. Drugelis lengvai pasiekė išorę, bet jo kūnelis buvo silpnas ir bejėgis, o sparneliai vos vos judėjo. Žmogus toliau stebėjo, laukdamas drugelio skrydžio.  Bet nieko panašaus nenutiko!

 
 
Tyla

Jei žmogus nekalba apie vienokį ar kitokį dalyką, galimi du variantai – arba tai jam nereiškia nieko, arba yra viskas. Aplinkiniams dažnai sunku pamatyti tą ribą; pajusti, ar šalia esančio širdis smarkiai dega troškimais, ar tuo klausimu žmogaus mintys yra lyg skurdūs augalėliai tyrlaukiuose.

 
 
Gauti ar prarasti?

Kartą vieno jogo paklausė:

- Ką tu gavai iš savo meditacijų?

Šis atsakė:

- Nieko!

 

 
 
Mistinės ir gydomosios rudrakšos savybės

Rudrakša yra džiovintas žydrojo kipariso, arba Elaeocarpus ganitrus, vaisius, augantis Indijoje, Nepale, Indonezijoje. Jeigu tiksliai, tai rudrakša yra būtent Nepale užaugęs vaisius. 

Vaisiai, užaugę Indijoje, vadinami bhadrakša, Indonezijoje – indrakša. Bet augalo kilmės šalis neįtakoja šio augalo kokybės ir savybių...

 
 
Dėkingumas

Sveikinu visas teigiamas mintis, kurios spiečiasi aplink. Kviečiu jas pas save. Priglausiu jas. Esu joms be galo dėkingas.

Ačiū už tai, kad šiandien gyvenu. Vien tai skatina neišsemiamą mano dėkingumą. 

Dėkoju, kad į mano širdį plūsta ramybė, meilė ir džiaugsmas. 

 
 
Vaisiai

Jama lavina veikimo organus, kad galėtume juos pasitelkti siekdami teisingų tikslų; nijama disciplinuoja pojūčius ir jutimo organus; asanos drėkina ir aprūpina krauju kiekvieną žmogaus kūno ląstelę; pranajama nukreipia tinkama linkme energiją; pratjahara padeda kontroliuoti protą ir apvalyti visas jo apnašas...

 
 
Karmos dėsnis. Paprastai apie sudėtingą

Karmos dėsnis yra vienas sudėtingiausių mūsų pasaulio įstatymų. Kiekvienam jis veikia skirtingai, priklausomai nuo žmogaus tipo ir  jį supančių energijų.

Tai ir yra sudėtingiausia, nes atsižvelgiama į daugelį faktų. Juk du žmonės į tą pačią problemą žvelgia visiškai skirtingai.

 
 
Gyventi žmogiškai

Žmogus – tokia būtybė, kurios troškimai beribiai. Vaikas čiumpa bet ką, ką pamato; paauglys taip pat turi perbristi visas balas; ir net suaugęs dažnai mėto gyvenimui kvailus iššūkius.

 
 
Čakrų mantros

Kiekviena čakra turi su ja susijusią mantrą, kurioje, kaip tikima, yra jos esmė, taigi ir šios čakros paslaptis. Kadangi kiekviena čakra turi su ja susijusį elementą, tikima, kad jos mantra leidžia pažinti to elemento savybes.

 

 
 
Ida, Pingala ir Sušumna

Jeigu fizinis mūsų kūnas susideda iš fizinių organų (plaučiai, kepenys, žarnynas ir t.t.),  kur vyksta fiziologiniai kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos ir kt. procesai, tai mūsų subtilieji kūnai taip pat turi savo struktūras ir charakteristikas. Nadžių ir čakrų sistemoje cirkuliuoja energijos, kurios formuoja visą žmogaus energetinę struktūrą. 

 
 
Sahasrara - karūnos čakra

Čia randame begalinės ir beribės kosminės sąmonės namus, vadinamus septintąja čakra. Ši čakra jungia mus su dieviškuou protu ir pasireiškimo šaltiniu. Tai vieta, per kurią pasikiame supratimą ir randame prasmę. Galutinis mus išlaisvinančios srovės tikslas yra ta vieta, kus pasiekiamas visiškas išsilaisvinimas.

 
 
Ajna – kaktos čakra

Per amžių amžius tamsa ir šviesa susipina viena su kita, idant suteiktų mums vieną iš didžiausių sąmonės dovanų – regėjimą. Regėjimo dovana leidžia mums pajusti kūrybos grožį bei pamatyti visatos sukurtus stebuklus. Ši regėjimo dovana – vidinė ir išorinė – yra šeštosios čakros esmė ir funkcija.

 
 
Visuddha - gerklės čakra

Kildami į penktąjį lygmenį mes dar labiau tolstame nuo fizinės plotmės.

Penktoji čakra – tai su bendravimu per garsą, virpesius, savęs išraišką ir kūrybiškumą susijęs centras. Sąmonės lygmenyje jis kontroliuoja, kuria, perduoda ir gauna informaciją tiek kūno viduje, tiek išorinėje aplinkoje tarp visuomenės dalyvių.

 

 

 
 
Meilė

Mes nepritraukiame nieko, ko neturime patys savyje. Todėl jei kažkas skundžiasi, jog jį vis puola, nužiūri, pavydi ir pan., gali nešioti apsauginius akmenis, atlikinėti įvairius ritualus arba ką kita, tačiau turi žinoti, jog tai nesibaigs tol, kol jame nesuspindės Meilės šviesa.

Paprasta taisyklė: ką siunti kitam, pusė visada liks tau pačiam...

 

 

 
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   sekantis  >>