į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Muladhara – pamatinė (šakninė) čakra

Tai yra visos mūsų sistemos pamatas: statybinis blokas, ant kurio laikosi visos kitos čakros. Muladharą atitinka žemės elementas ir visi kiti žemiški dalykai, tokie kaip mūsų kūnas, sveikata, išlikimas, materiali ir piniginė egzistencija, gebėjimas susitelkti ir patenkinti poreikius.

Šis centras yra pavaizduotas kaip keturlapis lotoso žiedas, kurio viduje nupieštas kvadratas.

 
 
Om

Kosminė mantros „Om“ vibracija plečia ir valo mūsų aurą, didina gyvybinės energijos kiekį, suteikia organizmui naujų jėgų, atpalaiduoja protą, gerina dėmesio koncentraciją ir apskritai savijautą. Praktika veiksmingai derina gyvybinės energijos srautus ir suteikia malonią ramybės, harmonijos, balanso būseną...

 
 
Dvasinės kultūros ugdymas

Tiek mokslininkų, tiek menininkų jau seniai pastebėta, kad dvasinis ir protinis vystymasis paprastai baigiasi gana anksti. Dauguma žmonių įstringa dvasiniame paauglystės tarpsnyje. Tai yra žmonės toliau mąsto ir jaučia taip, kaip mąstė ir jautė būdami 16–17 metų: tos pačios išraiškos formos, tie patys prietarai.

Nieko sau nesiaiškindami, suaugusieji žiūri į gyvenimą kaip mažvaikiai. Biologinis amžius tęsiasi, o dvasinis, sielos – sustoja. Priežasčių tam gali būti įvairių, ir ne visada jos aiškiai suprantamos. Bet svarbiausia jų – prasta dvasinė mityba. 

 
 
Apie savanaudiškumą

Kiekvienas žmogus iš prigimties, daugiau ar mažiau, yra savanaudis. Kad ir ką bedarytų ar nedarytų nieko – visada toks ir bus. Bet tai nėra blogai! Juk savanaudiškumas – dvejopa ir tuo įdomi savybė...

 
 
Džiaugsmas ir ramybė

Džiaugsmo niekas negali suteikti.
Džiaugsmas yra nesąlygotas ir sklinda iš vidaus kaip Esaties spindesys. Tai esminė vidinės ramybės būsenos dalis, ją vadiname Dievo ramybe. Tai jūsų prigimtinė būsena, todėl nereikia sunkiai plušėti, kad ją įgytumėte.

 
 
Geresnis pasaulis

- Mokytojau! Kaip pasaulį padaryti geresnį?

- Kasdien reikia užmušti po vieną vergą, vieną patarėją...

 
 
Tiesos paieškos

Papuolė išminčius į dangų.

- Kaip tu pragyvenai savo gyvenimą? – paklausė angelas.

- Aš ieškojau tiesos.

- Tai gerai! – pagyrė angelas. Papasakok, kaip tu jos ieškojai.

 
 
Joga Nidra

Joga nidra dar vadinama dieviškuoju atsipalaidavimu. Tai gili relaksacija, sąmoningas sisteminis fizinio, protinio ir emocinio atsipalaidavimo metodas. Viena valanda joga nidra seanso prilyginama keturioms valandoms kokybiško miego.

Ši praktika balansuoja neramų protą. Tai yra būsena tarp miego ir būdravimo, kai visa esybė išsilaisvina nuo bet kokios įtampos ir tampa pasiekiama tokioms subtilioms energijoms kaip minties energija.

 
 
Trataka

Trataka gali padėti esant stresui, nerimui ar nemigai. Be abejonės, ši technika gerina regėjimą, šalina akių nuovargį bei įtampą. Tokiu būdu gerėja koncentracija, dėmesio sukaupimas, mokėjimas atsipalaiduoti.

Trataka yra vieną iš šešių pagrindinių valymo procedūrų jogoje (šatkarmų). Tai – žvilgsnio ir dėmesio koncentracija į tam tikrą objektą. 

 
 
Optimistas ir pesimistas

Vienas vaikas buvo pesimistas, o kitas – optimistas. Tėvai nusprendė truputį sulyginti šią situaciją ir pesimistui po pagalve padėjo laivelį, o optimistui – arklio kakutį...

 
 
Mokytojo įtaka

Moteris dalyvavo 20-ies metų mokyklos susitikime.

Ten ji susitiko su savo buvusiu dailės mokytoju. Moteris jam pasakė, kad jis ją įkvėpė studijuoti dailę universitete ir dabar ji - meno srities profesorė.

 
 
Kam man keistis?

Aš toks nelaimingas. Tikriausiai esu blogas žmogus, - skundėsi mokinys mokytojui.

- Tu – ne blogas žmogus, bet tau reikia keistis.

- Kaip tai? Jeigu aš – ne blogas, tai kam man keistis?

 
 
Dangaus šokėja

Į klausimą, ką ji laiko pačiu svarbiausiu pasiekimu savo gyvenime, Khandroma atsako: „Aš stengiausi suprasti savo protą. Suprasti tikrąją jo prigimtį. Tai viskas, ką aš dariau. Nieko daugiau“.

 
 
Blyksniai

Dangus pražysta tamsiausią akimirką žvaigždėmis bei magija žmogui, pratusiam prie saulės pilno ir aiškaus mėlio. Tą vienintelį momentą lyg blyksnis, lyg žaibas nušviečiamas dangus plūsta širdin nenumaldoma pilnatvės, o kartu ir keisto vienišumo banga.

 
 
Jogų higiena. Liežuvio valymas (Jivha Kriya)

Kodėl reikia valyti liežuvį?

1. Ant liežuvio, kaip ir ant dantų, taip pat yra daug apnašų. Bakterijos sukelia nemalonų burnos kvapą, patenka į gerklę, stemplę ir visą organizmą.

 
 
<<  ankstesnis  9   10   11   12   13   14   15   sekantis  >>