į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Deguonies suvartojimas po dviejų jogos atsipalaidavimo technikų:

Sumažėjęs deguonies poreikis yra vienas iš sveikatos rodiklių. Tai reiškia, jog organizmui reikės mažiau energijos tam pačiam darbui atlikti.

 

Deguonies suvartojimą įtakoja kūno svoris, atliekamas darbas, aerobinis pajėgumas.

Po krūvio padidėjęs deguonies suvartojimas skirtas hormonų pusiausvyrai atkurti, ląstelėms atsistatyti. Padidėjęs poreikis priklauso ir nuo deguonies trūkumo darbo metu. Darbui pasibaigus organizmas mėgina grąžinti O2 skolą.

 

Mokslininkai Indijoje pamėgino palyginti deguonies suvartojimą po dviejų atsipalaidavimo technikų:

ciklinės meditacijos ir šavasanos.

 
 
Venų varikozė (išsiplėtimas). Kaip joga gali padėti?

Esant venų varikozei derėtų nenaudoti technikų, kurios didintų veninės kraujotakos užsistovėjimą: patartina riboti stovimas asanas su ilgesne fiksacija, nes raumenys čia dirba daugiau statiniu ekscentriniu režimu. Esant venų varikozei rekomenduojama laikyti stovimas asanas ne daugiau 10 sekundžių. Pati savaime stovimų asanų praktika yra naudinga, bet daugiau dinaminiu režimu ir trumpomis fiksacijomis, kad raumenys dirbtų aktyviai...

 
 
Avidya (Avidja), arba neišmanymas

Viena pagrindinių koncepcijų jogos filosofijoje – avidya - reiškia klaidingą supratimą, suvokimą, neišmanymą. Ji aiškina, dėl ko mes taip dažnai gyvenime susiduriame su sunkumais, kenčiame nuo problemų, kurias patys sau ir sukuriame. Jeigu suprastume, kokiu būdu tos kliūtys atsiranda, tai galėtume suprasti, kaip jų nesusikurti.

 
 
Pagrindinė visų ligų priežastis

Vienoje pagrindinių Ajurvedos knygų „Ashtanga Hridaya Samhita“ (parašyta maždaug prieš 1700 metų), dėstoma, kad pagrindinė visų ligų priežastis yra Raga (aistra, savanaudiškumas).

Ragos seka :

 
 
Eiliškumas

Dažnas mūsų, neturėdami pakankamai kantrybės ir vaizduodamiesi viską žinantys, pernelyg skubame, siekdami tiesiog greito rezultato. Nes be žadamo rezultato nesame pratę dėti pastangų. 

Bet – nesupratus viso proceso laipsniškumo, neišgyvenus jo esmės, nesuvoksime ir pačio rezultato prasmės. Dėl tos priežasties žmogų vietoj ramybės ir pasitenkinimo aplanko tik trumpalaikė euforija, vėl skatinanti ieškoti greito į niekur nevedančio kelio. 

 
 
„Karana krama“ – kaip hatha jogos judesio kultūra

Dinaminių hatha jogos praktikų atsiradimo istorija yra susijusi su tradiciniais indų kovos menais ir šokiais. Akivaizdu, kad šios sistemos gali darniai pildyti viena kitą...

 
 
Kelio sąnarys

Vienas dažniausiai pasitaikančių nemalonumų jogoje yra skausmas kelio sąnaryje. Dažnas žmogus gali turėti tiesiog su amžiumi susijusių degeneracinių sąnario pakitimų, todėl visada reikia atkreipti dėmesį į pojūčius keliuose.

Niekada neturi būti juose aštraus skausmo. Net ir kiek intensyvesnis tempimas sąnaryje rodo, kad jums reikia koreguoti savo kūno padėtį...

 
 
Diastazė – tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas

Tiksliau - išsiskiria baltoji linija, atskirdama tiesiuosius pilvo raumenis. Svarbu yra įvertinti tiek išsiskyrusių pilvo raumenų tarpo plotį, tiek gylį – kiek giliai į pilvo ertmę telpa pirštai...

 
 
Surya Namaskar (Saulės pasveikinimas)

Pačios mantros minimos dar Puranose, kai kurios jų – net ir Rigvedoje.

Bet pats asanų kompleksas sutinkamas tik XXa. Kiekvienoje jogos mokykloje jis gali skirtis.

Yra dar panašaus stiliaus Chandra (Mėnulio), Prithvi (Žemės), Hanuman Namaskar kompleksai, skirti kitai dievybei garbinti...

 
 
„Visi atsakymai slypi mūsų viduje“ – ką reiškia ši frazė?

Kad gautum atsakymą iš vidaus, reikia pažinti, suprasti, ištirti savo paties mąstymą, tikruosius elgesio motyvus, įpročius, troškimus, baimes... Tai yra ne vienos dienos ir netgi ne vienerių metų darbas. Ateinant atsakymams, dažnai keičiasi ir klausimai.

 
 
Jogos startas (išsamus įvadinis kursas). Kviečiame naujokus!

Kaip ir bet kurioje srityje, visada yra tikslingi baziniai mokymai.

Tai yra praktikos pagrindas. Teisingas supratimas ir korektiška, nuosekli praktika yra visų jogos stilių pagrindas.

 

Svarbi kurso dalis yra skirta teisingam judesio suvokimui, pozos įvaldymui, kvėpavimo ir sąmoningumo lavinimui tiek praktikoje, tiek ir gyvenime.

 
 
Anatominiai kaulų ypatumai asanose

Kompetentingas treneris, jogos mokytojas ar aerobikos instruktorius turėtų matyti gilesnį vaizdą ir „nespausti“ žmogaus ten, kur tiesiog negalima jo spausti. Geriau jau yra patarti, parinkti šiuo metu jam priimtiną variantą.

 
 
Kas yra visapusiška jogos praktika?

Madavan Munusami – gydytojas, jogos praktikas ir mokytojas iš Pietų Indijos: „be jamos ir nijamos visa hatha jogos praktika yra panaši į pastatą, kurį statote be tvirtų pamatų. Taip visa, kas bus pastatyta, bus sugriauta. Praktikuoti jas reikia kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Jeigu žmogus gerai supranta jamą – nijamą, jis turi suvokimą apie visapusišką jogos praktiką... 
Pašvęsk save savo gyvenimui. Tu privalai suvokti, kam gyveni ir ko ieškai.“

 
 
Pokalbis su kirpėju

Vienas žmogus atėjo į kirpyklą, kad jį apkirptų ir nuskustų. Pokalbis su kirpėju pasisuko apie Dievą.

Kirpėjas tarė:

- Ką jūs besakytumėte, aš netikiu, kad Dievas yra.

- Kodėl? – paklausė klientas.

 
 
Trys pranajamos etapai

Pagrindinis pranajamos instrumentas yra kumbhaka (kvėpavimo sulaikymas). Visos kitos naudojamos technikos - tik padeda ilgiau ir taisyklingiau laikyti kumbhaką ir valdyti savo dėmesį. 

 
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  sekantis  >>