1-as mitas: intravertai yra nekalbūs.

Taip nėra. Tiesiog jie nemėgsta tuščių plepalų ir nekalba, jei neturi ką pasakyti. Kai kalbėsite juos dominančia tema, negalėsite jų sustabdyti.

2-as mitas: intravertai yra suvaržyti. 
Varžymasis neturi nieko bendra su intravertiškumu. Intravertai tikrai nebijo žmonių, bet kontaktui su jais jiems reikalinga priežastis. Jie nebendrauja tik dėl bendravimo. Jei norite pasikalbėti su intravertu – tiesiog pradėkite kalbėti.

3-as mitas: intravertai yra grubūs.
Intravertai dažnai nemato priežasčių keistis meilybėmis. Jie nori, kad visi būtų natūralūs, paprasti ir sąžiningi. Deja, daugeliu atvejų tai nėra priimtina, todėl intravertui kartais reikia didelių pastangų prisitaikyti – ir tai jį vargina.

4-as mitas: intravertai nemėgsta žmonių. 
Atvirkščiai – intravertai labai vertina tuos keletą draugų, kuriuos jie turi. Artimus draugus jie gali suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Jeigu jums pavyko tapti intraverto draugu, žinokite, kad turite ištikimą sąjungininką visam gyvenimui. Kai tik pelnėte jo pagarbą kaip patikimas žmogus – jis su jumis.

5-as mitas: intravertai nemėgsta būti visuomenėje.
Intravertai nemėgsta ilgai būti viešumoje. Jie labai greitai įsisavina informaciją ir todėl nemato reikalo toliau čia būti „dėl vaizdo“. Todėl geriau eis namo, kad „persikrautų“ ir „suvirškintų“ įspūdžius. „Persijungimas“ į ramybės būseną jiems yra gyvybiškai būtinas.

6-as mitas: intravertai visuomet nori būti vieni.
Intravertai jaučia visišką komfortą būdami vieni su savo mintimis. Jie daug mąsto. Svajoja. Jiems patinka, kai yra problemos, su kuriomis jie gali dirbti; užduotys, kurias gali spręsti. Bet jie taip pat gali jaustis vieniši, jei neturi žmogaus, su kuriuo gali dalintis savo atradimais. Nuoširdžiam bendravimui vienu metu intravertui reikia tik vieno žmogaus.

7-as mitas: intravertai – keisti.
Daugelis intravertų – individualistai. Jie neina paskui minią. Jie teikia pirmenybę neįprastam savo gyvenimo būdui. Jie galvoja savo galva ir todėl dažnai meta iššūkį tam, kas yra laikoma norma. Jie nepriima sprendimų remdamiesi tuo, kas yra populiaru ir madinga.

8-as mitas: intravertai – uždari keistuoliai.
Tai yra žmonės, kurie pirmiausia susitelkę į savo vidų ir skiria daug laiko savo mintims bei emocijoms. Nėra taip, kad jie nesugebėtų suvokti to, kas vyksta aplink, – tiesiog vidinis jų pasaulis jiems yra gerokai didesnis ir naudingesnis.

9-as mitas: intravertai nemoka linksmintis ir ilsėtis. 
Intravertai, kaip taisyklė, ilsisi namie arba gamtoje, bet ne triukšmingose viešose vietose. Jie nėra aštrių pojūčių ar adrenalino mėgėjai. Jei aplink pernelyg daug kalbų bei triukšmo – jie užsidaro.

10-as mitas: intravertai gali „pasitaisyti“ ir tapti ekstravertais. 

Pasaulyje be intravetrtų būtų labai mažai mokslininkų, muzikantų, dailininkų, poetų, kinematografų, gydytojų, matematikų, rašytojų ir filosofų. Intravertai negali „pasitaisyti“ ir yra verti pagarbos dėl įgimto savo temperamento ir naudos, kurią jie neša žmonijai. Beje, Silverman (1986) tyrimai parodė, kad aukštą IQ turinčių žmonių tarpe intravertų yra gerokai daugiau.

Autorius nežinomas. Straipsnis paimtas iš interneto; išverstas iš rusų k. 

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!