Ypatingi žmonės

Jauna mergina skundžiasi tėčiui:


– Tėti, aš pavargau. Mano gyvenimas toks sunkus – visada turiu plaukti prieš srovę, nebeturiu daugiau jėgų … Ką man daryti?

Tėvas iš karto neatsakė, tik užkaitė tris vienodus puodus vandens, į vieną įmetė morką, į kitą – kiaušinį, o į trečią pripylė kavos. Po kurio laiko jis ištraukė iš vandens morką ir kiaušinį, o iš trečiojo puodo į puodelį įpylė kavos.

– Kas pasikeitė? – paklausė jis dukros.
– Kiaušinis ir morka išvirė, o kavos pupelės ištirpo vandenyje, – atsakė ši.


– Ne, dukra, tai tik paviršutiniškas požiūris į dalykus. Pažiūrėk: kieta morka, pabuvusi verdančiame vandenyje, tapo minkšta ir lanksti. Trapus ir skystas kiaušinis tapo kietas. Iš išorės jie nepasikeitė, pakito tik jų struktūra, dėl vienos ir tos pačios nepalankios aplinkybės poveikio – verdančio vandens. Taip ir žmonės – išoriškai stiprūs gali ištižti ir tapti silpnavaliai, o trapūs ir švelnūs gali sutvirtėti.

– O kava? – paklausė dukra.
– O! Tai įdomiausia dalis! Kava ištirpo naujoje priešiškoje aplinkoje ir pakeitė ją – pavertė karštą vandenį puikaus skonio gėrimu.

Yra ypatingų žmonių, kurie nesikeičia kintant aplinkybėms – jie patys keičia aplinkybes ir paverčia jas į kažką naujo ir gražaus, gauna naudos ir žinių iš susiklosčiusios situacijos.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!