Dar ne taip seniai buvo manoma, kad su amžiumi galvos smegenų ląstelės nyksta ir neatsinaujina, kad smegenų funkcijos, žmogaus elgesys, emocijos, mintys yra nulemtos genetinio kodo.

Pasirodo, taip nėra. Žmogaus smegenys geba keistis tiek, kiek keičiasi žmogaus gyvenimo būdas, patirtys, mintys. Nepertraukiamai, visą gyvenimą vyksta naujų neuronų formavimosi procesas, t.y. neuroplastiškumas.

Genetinis rinkinys lemia asmenybės stipriąsias ir silpnąsias puses, bet nedaro įtakos mintims, emocijoms, būsenoms ar elgesiui. Žmogaus elgesys nėra griežtai nulemtas. Elgesio modeliai tik gali stiprinti arba slopinti, realizuoti gamtos genetiškai įdėtą potencialą. Todėl tokia svarbi žmogui yra patirtis.

Žmogaus kūnas paklūsta gamtos dėsniams, o vienas jų – energijos išsaugojimo dėsnis, t.y. tai, ko žmogus nenaudoja, palaipsniui silpsta, nyksta, apmiršta. Juk organizmui to tiesiog nereikia – tai kam naudoti bereikalingą energiją sintezuojant baltymus, siunčiant nervinį signalą, aktyvinant proprioreceptorius, susitraukiant raumeniui? Ir – dažniau naudojant tam tikrus neuroninius ryšius, jie tik stiprės.

Todėl norėdami išmokti kažką naujo (sveikiau maitintis, daugiau judėti, kitaip mąstyti), turite mokytis, kartoti, kol tai taps įpročiu.
Svarbiausia yra pradėti. Paprastai tai reiškia pradėti daryti tai, ko visai nesinori, ir tęsti, kol tai nesigaus lengvai ir paprastai. Motyvacija – ypatingai svarbi smegenų neuroplastiškumo dalis. Neįmanoma pasikeisti, jeigu pats nuoširdžiai to nenori.

Dalis žmonių niekaip negali išeiti iš pykčio, liūdesio, nerimo ar kaltės būsenos. Galvodami apie tai (kalbėdami, vėl ir vėl persukinėdami tas pačias mintis, koncentruodamiesi į savo paties teisumo įrodymus), pasąmonėje jie dar labiau užtvirtina buvusias patirtis. Tokia griaunančia informacija maitinant savo protą, naivu būtų tikėtis teigiamų savo gyvenimo pokyčių.

O būdai gerai smegenų būklei palaikyti yra visiems žinomi :
Darbo ir poilsio režimas, kokybiškas miegas;
Optimalus fizinis aktyvumas;
Subalansuota mityba;
Nuolatinis mokymasis.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!