Tai 43-jų Dan Nevins iš Ponte Vedra, Floridos valstijos.

2004 – aisiais Irake kariui buvo sužalotos abi kojos, jis patyrė galvos smegenų traumą. Dvejus metus vyras praleido ligoninėse, iškentė 36 operacijas. Dėl audinių infekcijų jam buvo amputuotos abi kojos. Dabar vyras nešioja protezus. Atsigauti po operacijų ir streso jam padeda joga.

Po reabilitacijos vyras žaidė golfą, motociklu apvažiavo visą JAV, netgi įkopė į Kilimandžaro kalną. Jis tapo pagrindiniu projekto, kuris palaiko ir remia veteranus, veidu. Bet, kaip pats Dan prisipažįsta, visa tai nepadėjo gydant dvasines jo žaizdas. Gili trauma nedavė ramybės ir jis paniro į gilią depresiją. Kasmet 22 JAV armijos veteranai savo noru išeina iš gyvenimo, bet, nenorėdamas pakliūti į tokią statistiką, Nevins paprašė pagalbos savo draugės, jogos instruktorės.

„Kai tik įėjau į pirmąją pozą, visos negatyvios mano mintys išsisklaidė. Pirmą kartą per 10 metų aš jaučiau tikrą ryšį su šiuo pasauliu“, – prisipažįsta Dan. Užsiėmimų metu protezai trukdė ir suteikė skausmo, todėl Dan juos nusiimdavo, ko anksčiau niekada nedarė prie kitų žmonių. Kantrybės ir savo draugės dėka vis geriau vyrui sekėsi kiekviena poza.

Po kurio laiko Dan tapo jogos instruktoriumi ir dabar dalijasi žiniomis bei patirtimi su daugeliu žmonių, taip pat ir veteranais, kuriems reikia pagalbos.

Šiuo metu Dan Nevins veda daug jogos užsiėmimų, medituoja, kalba motyvuojančias kalbas. Jis pripažįsta, kad yra ir daugiau kvalifikuotų jogos mokytojų, bet jis yra būtent tas, kuris žino, kaip motyvuoti žmogų, kaip padėti jam užgydyti nematomas žaizdas.

„Joga yra jungtis, kuri leidžia žmogui užmiršti dalykus, kurie skirsto jį pagal rasę, religiją, netgi traumas. Todėl visi mes galime kartu kvėpuoti ir gyventi. Kiekvienas praėjome savo asmeninį karą, kuris paliko žaizdas, kurias joga gali išgydyti“, – sako Nevins.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!