Šeštoji čakra: šviesa, spalva, matymas, intuicija, vizualizacija, vaizduotė, aiškiaregystė, vizija.

Per amžių amžius tamsa ir šviesa susipina viena su kita, idant suteiktų mums vieną iš didžiausių sąmonės dovanų – regėjimą. Regėjimo dovana leidžia mums pajusti kūrybos grožį bei pamatyti visatos sukurtus stebuklus. Ši regėjimo dovana – vidinė ir išorinė – yra šeštosios čakros esmė ir funkcija.

Regėjimas – tai priemonė vidumi suvokti išorinį pasaulį ir simbolių kalba į išorę perteikti vidinį pasaulį. Dėl erdvinių santykių suvokimo mūsų sąmonėje glūdi statybiniai atminties apie praeitį ir ateities vizijų blokai. Taigi ši čakra peržengia laiko ribas.

Ši čakra yra galvos centre už kaktos, maždaug akių lygyje arba šiek tiek aukščiau (kiekvieno žmogaus skirtingai). Ji siejama su trečiąja akimi, eteriniu fizinio suvokimo organu, plūduriuojančiu tarp fizinių akių. Trečiosios akies regėjimas peržengia fizinio pasaulio ribas, suteikia mums įžvalgą, kurią galima palyginti au gilesne prasme, kurią suvokiame skaitydami tarp parašyto teksto eilučių.

Kylant į viršų sušumnos kolona su čakromis susijusių lotoso žiedų skaičius vis didėjo ir didėjo, ir staiga adžnoje randame tik du žiedlapius. Yra keletas galimų to paaiškinimų: du realybės pasauliai – pasireiškimo ir nepasireiškimo; du susipinantys nadžiai ida ir pingala susitinka būtent šiame taške; dvi fizinės akys, iš dviejų pusių apjuosiančios trečiąją akį. Žiedlapiai taip pat primena sparnus ir simbolizuoja šios čakros galimybę peržengti laiką ir erdvę ir bei nuskraidinti sielą į tolimus laikus ir erdves.

Su šia čakra susijęs elementas yra šviesa.

Skirtingai nuo kitų kūne išsidėsčiusių žemųjų čakrų, šios čakros vieta yra galva. Taigi jau savo prigimtimi ji yra labiau psichinė nei kitos čakros. Jei mes norime, kad mūsų vaizdinis suvokimas būsų suprantamas kitiems, jis turi būti pakeistas į kitas formas, tokias kaip kalba, veiksmai ar emocijos.

Kūno žiburys yra akis. Todėl jei tavo akis sveika, visam tavo kūnui bus šviesu.

(Evangelija pagal Matą, 6:22)

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!