Liga yra trijų došų (Vata, Pita, Kapha) disbalanso, o sveikata – došų balanso rezultatas. Liga gali būti dviejų tipų: organinės kilmės, atsirandanti kūne ir trauminės kilmės, atsirandanti dėl išorinių priežasčių.

Kiekvienas žmogus jau jo pradėjimo metu gauna tam tikrą anatominio ir eterinio kūno tipą, priklausantį nuo pradinės jo karminės programos. Kiekviename įsikūnijime priklausomai nuo ankstesnių mūsų norų mums suteikiamos galimybės mėgautis (kama). Taip pat mes gauname pareigas, misiją (dharma), kurią vykdyti padeda tam tikra mūsų vykdoma veikla, užimama padėtis visuomenėje bei mokymasis nešti visiems naudą, dirbti gerovei (artha). Atitinkamai gauname tam tikras pamokas, kaupiame patirtį. Tik taip galima pasiekti mokšą (perėjimą į aukštesnę dvasinės evoliucijos pakopą arba išsilaisvinimą).

Kiekvienas žmogus kūną gauna atitinkamai su savo kama, artha, dharma ir mokša. Skirtingas došų santykis suteikia skirtingus kūno konstitucijos (prakriti) tipus. Gyvendamas žmogus vienu ar kitu būdu griauna įgimtas duotybes (vikriti). Tuomet atsiranda daugelis ligų.

Virusų ir kitų mikroorganizmų Ajurveda nelaiko nelaiko patologijų priežastimi. Ligas jie gali sukelti tik turintiems trijų došų disbalansą, arba, kalbant šiuolaikine kalba, turintiems nervų ir endokrininės sistemos sutrikimų. Dėl to organizme formuojasi ir po truputį kaupiasi prasto metabolizmo produktai (ama). Tik tada infekcija gali iššaukti vieną ar kitą patologiją.

Ashtanga Hridaya Samhita; 1.17

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!