Ketvirtoji čakra – meilė, oras, kvėpavimas, pusiausvyra, tarpusavio santykiai, trauka, vienybė, gydymas.

Iš aktyvaus ugningo saulės rezginio persikeliame į visiškai kitokią plotmę. Iš kūno ir pasireiškimo lygmens pereiname prie dvasios prisilietimo.

Širdis simbolizuoja visa ko centrą, tiesos esmę. Tai yra mūsų sielos centras, mūsų šerdis, vieta, kurioje susijungia jėgos, ateinančios iš apačios ir iš viršaus, iš vidaus ir iš išorės.

Širdies čakra yra meilės centras. Meilė, kurią patiriame šioje čakroje, visiškai skiriasi nuokūniškos ir aistringos antrosios čakros meilės. Ketvirtojoje čakroje meilė išgyvenama viduje kaip būtis. Iš čia ji spinduliuojam į išorę, suteikdama meilę ir užuojautą viskam, kas pasitaiko jos kelyje.

Širdies čakros simbolis yra apskritimas, sudarytas iš dvylikos žiedlapių, juosiančių du į šešiakampę žvaigždę susikertančius trikampius. Trikampiai simbolizuoja sielos nusileidimą į kūną ir materijos pakilimą į viršų tam, kad susitiktų su siela. Šis simbolis (Dovydo žvaigždė) simbolizuoja šventąją santuoką, susipinančių vyriško ir moteriško pradų pusiausvyrą.

Kai šios čakros nedrumsčia sielvartas dėl senų nuoskaudų, jos atsivėrimas būna nekaltas, gaivus ir švytintis. Trečiosios čakros kovas pakeičia ketvirtosios čakros palankumas.  

Kūne ši čakra yra susijusi su širdies rezginiu ir valdo širdį, plaučius ir užkrūčio liauką. Anahatos elementas yra oras. Oras, kaip ir skrendantys paukščiai, simbolizuoja laisvę, atvirumą ir gaivą. Jis atstovauja lengvumui, paprastumui bei švelnumui. Oras – tai erdvė, kuri susidaro paprasčiausiai viską paleidus. Ir pagaliau oras – tai kvėpavimo procesas, kuris palaiko gyvybę visose mūsų kūno ląstelėse. Kvėpavimas – tai kūno ir proto susitikimo vieta. Visa jogos sistema yra pagrįsta kvėpavimo technikomis, vadinamomis pranajama.

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!