Visame pasaulyje žmonės labiausiai domisi asanų praktika. Tai yra priimtiniausia, nuo to daugelis pradeda, daug kas tame ir lieka, tiek jiems užtenka. Bet žmogus turėtų būti bent jau supažindintas su kitomis jogos pakopomis. O ką daryti toliau – jau yra jo paties pasirinkimas. Galbūt jis dar nesubrendo gilesnei praktikai.

Bet yra nemažai jogos centrų, asanų mokytojų, kurie daugiau ir nesugeba duoti. Kai kurie net bijo mistikos, bodisi kažko, kas išeina už fizinio kūno ribų.

Teisinga joga turėtų būti Atma Gjana – savęs kaip sielos pažinimas. Toks pagrindinis tikslas. Turėtų būti savirealizacija, vedimas gilyn. Jei praktikuojanmos tik teisingos asanos – bus tik efektas kūnui, sustiprins ir tiek. Daugiau jos ir neduos. Nesitikėti. Kiti dalykai – tiems, kas iki to priaugo. Jeigu praktikoje to nėra – vadinasi, yra tik jogos fragmentai sveikatinimui.

Dėl jogos stilių įvairovės – ir Indijoje visais laikais buvo savi niuansai, skirtingos kryptys, metodikos.

Matant jogos populiarizaciją reikia pasakyti – ieškokite aukso vidurio. Anksčiau visos žinios buvo mažiau prieinamos. Bet keičiasi laikai, žmonės, civilizacija. Senieji metodai irgi turi būti adaptuoti šiuolaikiniam žmogui. Jeigu jie veiksmingi, duoda pozityvių rezultatų – jie išliks. Kai kurios praktikos išnyks, kai kurios – sustiprės.

Praktikuojant jogą tapti induistu nereikia. Atskirkite jogos filosofijos vertybes – kitaip nebus pilnavertės jogos praktikos. Jeigu nepripažįstate Atmano – tai jums ir nereikia pilnavertės jogos. 

Beje, tik iš knygų tokių dalykų neišmoksi. Reikia kito žmogaus, perdavimo linijos. Žvakę uždegti reikia nuo degančios žvakės.

Indijoje taip pat yra skirtingi jogos lygiai. Rimti mokytojai neužsiima masiniais seminarais. Mokiniams skiria tik tam tikrą laiką, žinias perduoda tik tiems, ką mato esant pasiruošusį. Yra ir komercinė joga užsieniečiams – ko reikia, tą ir duoda. Ji būna nebloga, būna ir bloga. Ir ten yra daug neišmanančių, įsivaizduojančių save guru. Tik pamatę reklamas galite apsigauti. Iš esmės tas pats ir pas mus.

Žiūrint į jogos tekstus – kuo senesnės praktikos, tuo jos paprastesnės. Kodėl? Indai sakytų – dabar Kali juga, žmogus degraduoja, jam reikia vis daugiau dirbti…

Pagal Ilya Zhuravlev www.yoga108.com

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!