Tikrai dažnai tenka sutikti nuomonę, kad kuo anksčiau kūdikis išmoksta vartytis, sėstis, šliaužti, ropoti ar vaikščioti, tuo yra geriau. Manoma, kad anksti ar laiku susiformavę motoriniai įgūdžiai – pagrindinis pirmųjų gyvenimo metų tikslas.

Norėtųsi, kad mamos, tėčiai, o ir kiti kūdikiui artimi žmonės suprastų, kad judesių raida pati savaime nėra tikslas, o tik priemonė, tik instrumentas pažinti pasaulį. Mūsų (tame tarpe ir kineziterapeutų) paskirtis nėra DRESUOTI vaiką, o tik švelniai jį paskatinti. Vaikas pats mokosi galvoti, mąstyti, savarankiškai atrasti tikslą ir ieškoti būdų siekti jo, mobilizuojant fizines savo galimybes. Taigi naudingiau bus, jei stengdamasis pasiekti įdomų daiktą, vaikas pats savarankiškai apsivers būdamas 5 mėnesių (galbūt su nedidele pagalba), negu automatiškai versis 4 mėnesių amžiuje po jau atlankyto masažo ar mankštos kurso, kur jis buvo „maskatuojamas” į visas puses (kur jo judesiai vyko suaugusio žmogaus iniciatyva, o mažylis taip ir liko nesupratęs, dėl ko jis verčiasi).

Kai jūsų kūdikis apsivers, pasidžiaukite ne tuo, kad jis tai padarė laiku, pagal fb grupių nustatytas normas ar anksčiau. Pasidžiaukite tuo, kad jis PATS išmoko pasiekti norimą daiktą, ir dabar su džiaugsmu jį čiulpia – ką tik jis gavo vieną svarbiausių patirčių savo gyvenime – “aš galiu pats spręsti savo problemas ir siekti tikslo”.

Tai nereiškia, kad nereikia kreipti dėmesio į tai, ar vaiko judesių raida telpa į nustatytas normas. Geras specialistas gali įvertinti (pagal raumenų tonusą, kūno asimetrijas, dominuojančius kūno refleksus, kai kurių bazinių pozicijų nebuvimą ir kt.) ir numatyti judėjimo etapų vėlavimą ar netaisyklingą judesių raidos vystymąsi bei patarti tėvams, ką būtent reikėtų paskatinti, kad šliaužimas ar ropojimas atsirastų laiku (arba išvis atsirastų). Kartais būna, kad su vaiku tenka dirbti pusmetį ir ilgiau. Kartais būna, kad su vaiku nieko nereikia dirbti, tik sudaryti jam tinkamą aplinką ir netrukdyti. O netrukdyti, deja, nėra taip paprasta.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!