Kiekvienas reiškinys turi šviesiąją ir tamsiąją savo pusę lygiai kaip nuo objekto krintanti šviesa ir šešėlis. Pesimistai daugiau akcentuoja tamsiąją pusę. Negatyvus mąstymas yra daugiau orientuotas į destruktyvų procesą, į tai, ką žmogus prarado, pametė, kas pasibaigė, išnyko, numirė.

Žmogus, suvokiantis gilesnius dalykus, turi stabilesnę sąmonę, į savo problemą žvelgia  ne tik šiandienos kontekste, bet suvokia situacijos ryšį kaip anksčiau buvusių veiksmų pasekmę. Priežasties ir pasekmės ryšio suvokimas – tai pamoka, iš kurios gali mokytis. Žmogus mokosi daryti išvadas. Netgi iš negatyvių situacijų galima padaryti pozityvias išvadas.

Be abejonės, optimistai žino, kad egzistuoja ir tamsioji reiškinio (įvykio, situacijos, problemos) pusė. Pozityvus mąstymas remiasi suvokimu, kad žmogaus sąmonė nesibaigia niekada, ir nuolatos ji turi galimybę augti.

Svarbu yra tai, kuo žmogus gyvena, maitina save (ne apie maistą čia), kuo tiki, kuo remiasi, ar jo autoritetas yra tik netobulas savo paties protas?

Dažniausiai esame prisipildę protingų, mokslinių materialių žinių, padedančių dirbti, būti pranašesniais, bet neišmanome subtiliųjų dvasinių dėsnių, kurie ir yra sudėtingų gyvenimo situacijų pamatas.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!