Visi mes dirbame, uždirbame pinigus, o tada ieškome malonumų įvairiais pavidalais ir tai tampa stimulu uždirbti dar daugiau. Tačiau prisirišimas sukelia daug chaoso ir problemų:

*Prie daiktų, jutimų, norimų objektų (garsų, kvapų, skonių, taktilinių jutimų, spalvų, formų, praeities ir ateities vaizdinių, įspūdžių). Pasaulį pažįstame per pojūčius ir prie jų prisirišame.

*Prie nuomonių ir požiūrių. Vos gimus ir augant yra formuojamos mūsų idėjos, nuomonės, nuostatos. Gali būti taip, kad vieną dieną jos ima ir subyra. Tuomet užsispyrimas, ambicingas savo nuomonės laikymasis ir naivus savo klaidų nepripažinimas tampa kliūtimis tobulėjimui.

*Prie ritualų, beverčių praktikų ir primestų tradicijų. Kartais tai tikrai būna bereikšmis laiko, energijos ir pinigų švaistymas.

*Prie asmeninių idėjų ir lūkesčių. „Aš“ ir „mano“ jausmas yra pagrindinis įgimtas žmogaus instinktas, be kurio dažnas tiesiog neišgyventų. Kartu tai – ir visų kančių šaltinis.

Žmogus turi daug dirbti su savimi, kad suprastų, jog nėra nieko tokio, už ko reikėtų kabintis, ką nors gauti ar kuo nors būti. Kai protas laisvas nuo prisirišimų, nėra nieko, kas galėtų jį padaryti vergu.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!