Prieš kalbant apie bandhas apžvelkime energetinę žmogaus struktūrą.

Vidinėje kiekvieno mūsų šerdyje sukasi septyni (pagrindiniai) rato formos energiniai centrai, vadinami čakromis. Čakros yra organizaciniai gyvybinės energijos priėmimo, panaudojimo ir perdavimo centrai. Tai tarpiniai auros lauko generatoriai. Pati aura yra čakrų generuojamų pagrindinių modelių ir išorinio pasaulio susijungimo taškai.

Mūsų čakros, šerdies centrai, formuoja organizacinį mūsų proto, kūno, dvasios sistemos tinklą. Nuo instinktyvaus elgesio iki sąmoningai suplanuotų strategijų, nuo emocijų iki meno kūrinių, – čakros yra pagrindinės programos, tvarkančios mūsų gyvenimą, meilę, mokymosi procesą ir nušvitimą.  

Be pagrindinių, yra tūkstančiai šalutinių kelių ir takelių (meridianai, nadžiai), kuriais perduodama  energija, einanti per tą patį sūkurį. Subtiliajame kūne prana teka tvarka, panašia į kraujotakos ar kvėpavimo sistemą. Pranos cirkuliacija mūsų organizme panaši į elektros impulsų srautus nerviniuose audiniuose. 

Kaip deguonis įkvepiant patenka į plaučius, paskui – į kraują, taip ir prana per septynis energijos centrus (čakras) pasiekia mūsų organizmą. Pranos pasiskirstymą organizme padeda reguliuoti asanos, pranajama, bandhos.

Bandhų (energijos užraktų) veikimo principą galime palyginti su upės užtvanka. Vanduo kurį laiką sulėtina tėkmės greitį, kaupiasi, o atidarius užtvanką – dar didesne jėga veržiasi pirmyn savo vaga, pakeliui nuplaudamas visus nešvarumus.

Taip ir žmogaus energiją kuriam laikui sustabdome bandhomis tam, kad po to ji didesne jėga tekėtų savo natūralia kryptimi, pašalindama visus susidariusius kamščius. Fiziškai mes įtempiame tam tikrus raumenis ir taip spontaniškai paleidžiame „atvėrimo“ procesą energetiniame lygmenyje.

Taip veikia trys bandhos: mulauddijanadžalandharaNabhi-bandha atvirkščiai – yra tarsi tiltas, jungiantis du krantus. Todėl pirmosios trys bandhos praktikuojamos trupesnį laiką, o nabhi-bandha gali būti laikoma ilgą laiką be pertraukos.

Bandhų efektas yra ilgalaikis, nes jos yra susijusios su energija, slypinčia galvos ir nugaros smegenyse.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!