Hinduistų metafizikai teigia, kad viską visatoje sudaro garsas. Kiekviename daikte ir reiškinyje glūdi simbolinė jį sudarančių energijos derinių išraiška, žinoma kaip užuomazginis garsas ar bidža (bija) mantra.

Šios mantros padeda ją kartojančiam asmeniui rezonuotis su to užuomazginio garso objektu. Žinodami bidža mantrą galime kontroliuoti to dalyko esmę, tai yra kurti, griauti ar dar kitaip jį veikti. Hazratas Inayatas Khanas yra pasakęs: „Tas, kuris žino garsų paslaptis, žino visos visatos paslaptį“.

Kiekviena čakra turi su ja susijusią mantrą, kurioje, kaip tikima, yra jos esmė, taigi ir šios čakros paslaptis. Kadangi kiekviena čakra turi su ja susijusį elementą, tikima, kad jos mantra leidžia pažinti to elemento savybes.

Su čakromis susiję užuomazginiai garsai arba bidža mantros:

Muladhara, Žemė – LAM

Svadhisthana, Vanduo – VAM

Manipura, Ugnis – RAM

Anahata, Oras – JAM (arba SAM)

Visuddha, Eteris – HAM

Ajna, Šviesa – OM

Sahasrara, Mintis – (nėra)

Garsas M kiekviename iš šių garsų junginių atstovauja materijai ir ir materialiam visatos aspektui. Garsas A atstovauja Tėvui, nematerialiam aspektui.  L (lam, žemė) yra sunkus, uždaras garsas, o H (ham, eteris) – lengvas eterinis garsas, R (ram, ugnis) – energijos kupinas, aistringas garsas.

Svarbiausia mantos vertė yra tai, kiek į ją įdedame: kaip naudojame tą garsą medituodami, dirbdami, savo mintyse per visą dieną. Jei tą pačią mantrą kartoja keletas žmonių, garsas subtiliajame lygmenyje rezonuoja ir tampa dar veiksmingesnis.

Kuo daugiau kartų kartojame mantrą, tuo daugiau su ja susiliejame. Mantros yra bazinis raktas, leidžiantis bet kuriam žmogui atrakinti vidinės darnos duris. Tačiau reikia tam tikro laiko, kad kad mantra taptų veiksminga. Skirkite mantrai savaitę ar mėnesį ir tik tada spręskite apie jos jums daromą įtaką bei naudą.

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

 

https://youtu.be/LAzmMqFtNc8

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!