Vis dar dažnai sutinkama klaidinanti nuomonė, kad kuo daugiau deguonies prikvėpuosime, tuo sveikesni būsime. Taip nėra. Kvėpavimo centras yra smegenų kamiene, senosiose smegenyse, atsakingose už instinktus, refleksus, išgyvenimą. Jis pats, be mūsų gerų norų, reaguoja į CO2 sumažėjimą kraujyje ir siunčia impulsą įkvėpimo raumenims, kad šie plėstų krūtinės ląstą, taip į plaučius „įsiurbiama“ oro.

Kuo mažiau CO2 arteriniame kraujyje, tuo dažniau kvėpuojama. Kuo dažniau kvėpuojama – tuo daugiau iškvepiama CO2 (ypač – per burną!). Mažiau CO2 – siauresnės kraujagyslės, didesnis simpatinės nervų sistemos tonusas. Ir vėl dažniau kvėpuojama. Užburtas ratas.

Beje, net ir daugiau, „per prievartą“ prikvėpavus deguonies dar nereiškia, kad jis pateks į kūno audinius (kadangi dujų transportas ir audinių kvėpavimas yra atskiri sudėtingi dalykai su savais dėsniais). Deguonies perteklius netgi ARDO plaučių mikrobiotos pusiausvyrą (plaučiai nėra sterilūs!), kas lemia įvairias plaučių (ir ne tik) patologijas, nes plaučių mikrobiota yra glaudžiai susijusi su žarnyno mikrobiota. O žarnyno mikrobiota veikia kaip tvarkos saugotojas nervų sistemoje, reguliuoja nervų sistemos vystymąsi, atsaką į stresą, nerimą, apetitą ir kt.

P.s. – tradicinės jogos kvėpavimo technikos yra nukreiptos į kvėpavimo dažnio retinimą, kvėpavimo sulaikymus (CO2 kiekio didinimą), kvėpavimą per nosį.

Naudotas šaltinis: https://medicalxpress.com/news/2020-08-oxygen-therapy-lung-microbiome-mice.html?fbclid=IwAR0f0635kuM6zgelANUgW8w31U152XL-nRBd4oTwhrNt_HqTeCbGLJSWSls

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!