Dhirendra Brahmacharya (1925 – 1994) – žymus jogos mokytojas iš šiaurės Indijos, žinomas kaip „Brahmacharya“ jogos įkūrėjas, Indijos ministro pirmininko Jawaharlal Neru bei Indiros Gandhi patarėjas ir asmeninis jogos mokytojas.

Dhirendra Brahmacharya gimė garbingoje, bet vargingoje šeimoje šiaurės Indijoje. Jaunystėje palikęs namus jis išvyko ieškoti geresnio likimo. Atvykęs į Uttar Pradeš regioną jis sutiko savo Guru – Svami Kartikeya.

Šaltiniai teigia, kad Dhirendra Brahmacharya buvo labai energingas mokinys, uoliai studijavo šventus raštus, ilgas valandas praktikavo asanas, krijas, pranajamą, mudras. Bet ilgą laiką pasilikti su savo Guru nesugebėjo, nes geidė turtų ir šlovės – apie tai ne kartą yra pasakojęs savo mokiniams.

Palikęs mokytoją, rytų Indijoje jis pradėjo mokyti kitus žmones ir greitai tapo populiariu. Jo mokiniais buvo kai kurie politiniai veikėjai ir verslininkai, su kurių pagalba jis įkūrė savo jogos ašramą Delyje, Katra ir Aparna ašramus Jammu ir Kashmir srityse, tapo Jogos instituto Delyje direktoriumi. Taip pat jis vedė populiarią laidą apie jogą per televiziją, taip tapo vienu svarbiausiu žmogumi visoje Indijoje.

Jis buvo išvaizdus, iškalbus, populiarus žmogus, geros fizinės formos, lengvai galėjo atlikti sudėtingas asanas ir pranajamas. Bet tie, kurie gyveno šalia jo, teigia, kad jis gyveno kaip paprastas žmogus su jam būdingais norais. Apie jogą jis visada kalbėjo kaip apie sveikatos bei kitų žmogiškųjų problemų sprendimo būdą.

1960m. slaptai jis buvo pakviestas į tuometinę TSRS į kosmonautų rengimo centrą, kur mokė kosmonautus jogos subtilybių. Rusus nustebino tai, kad šaltos žiemos metu jis nešiojo tik menką plonos medvilnės vienuolio drabužį, generuodamas vidinę šilumą jogos technikų pagalba.

Uždaro vizito metu rusams jis padovanojo keletą jogos knygų, kurios, slaptai perrašinėjamos ir platinamos pogrindyje, paskatino kai kuriuos žmones tuometinėje uždaroje TSRS praktikuoti jogą.

Dhirendra Brahmacharya parašė dvi knygas: „Sukshma Vyayama“ ir „Yogasana Vijnana“, kurias galima vadinti klasika.

Aktyvi, dinaminė, šildanti Sukšma Vjajamos pratimų sistema prieš tai buvo praktikuota ir tobulinta Jo Šventenybės Maharishi Kartikeya. Jis perdavė tai savo mokiniui, kuris išpopuliarino ją visame pasaulyje.

1994m. Dhirendra Brahmacharya žuvo Himalajuose, sudužus nedideliam jo nuosavam lėktuvui.

Šiandien Dhirendra Brahmacharya jogos liniją atstovauja du jo mokiniai: Bal Mukund Singh (Indija) ir Reinhardt Gammenthaler (Šveicarija).

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!