Dažnas mūsų, neturėdami pakankamai kantrybės ir vaizduodamiesi viską žinantys, pernelyg skubame, siekdami tiesiog greito rezultato. Nes be žadamo rezultato nesame pratę dėti pastangų. 

Bet – nesupratus viso proceso laipsniškumo, neišgyvenus jo esmės, nesuvoksime ir pačio rezultato prasmės. Dėl tos priežasties žmogų vietoj ramybės ir pasitenkinimo aplanko tik trumpalaikė euforija, vėl skatinanti ieškoti greito į niekur nevedančio kelio. 


Kiekvienas procesas, mokymas, ir net – gyvenimas turi savo eiliškumą, norime mes to ar ne…


Kažkur skaičiau tokį jogo pamokymą: nori nušvitimo – medituok. Bet tam turi mokėti koncentruotis, atsiriboti nuo pojūčių, susitelkti, tam turi būti ramus tavo kvėpavimas, tiesi nugara… o gyvendamas pagal jamos nijamos moralę suprasi, kam išviso tau viso to reikia…

„Kiekvienas iš mūsų savo vystymosi raidoje pereina iš iš vieno amžiaus tarpsnio į kitą. Jei per ilgai užsibūname vienoje pakopoje, tą raidą iškreipsime ir atbuksime.
Jei pakopas peržengsime per skubiai, neįgysime reikiamos patirties ir tolesnis augiamas bus sutrikdytas: arba turėsime grįžti atgal, arba suvis prarasime, ką buvome vertinga įgiję. Tai suprasti yra labai svarbu“ (citata iš Deng Ming Dao „365 Dao“).

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!