Buvo šaltas sausio rytas. Vašingtono metro stotyje vyras atsisėdo ir pradėjo groti. Jis grojo šešis Bacho kūrinius, apytikriai 45 minutes. Kadangi buvo piko valanda, apskaičiuota, jog pro šalį praėjo tūkstančiai žmonių, dauguma iš jų – į darbą.


Tik praėjus trims minutėms vidutinio amžiaus vyras pastebėjo grojantį smuikininką. Jis sulėtino tempą ir sustojo kelioms sekundėms, bet greitai nuskubėjo savo keliais. Po minutės smuikininkas gavo pirmąjį vieno dolerio banknotą.
Jį įmetė nė nesustojusi moteris. Dar po kelių minučių praeivis atsirėmė į sieną, kad paklausytų smuikininko. Bet vyriškis pažiūrėjo į laikrodį ir nuskubėjo. Aiškiai vėlavo į darbą.

Tas, kuris atkreipė didžiausią dėmesį, buvo 3 metų vaikas. Jis įsistebeilijo į muzikantą ir stovėjo tol, kol mama grubiai jį patempė už rankos ir jis buvo priverstas eiti kartu su mama. Tai pasikartojo net su keliais vaikais – visi tėvai privertė juos eiti šalin. Per 45 minutes, kol muzikantas grojo, tik 6 žmonės trumpam buvo sustoję. Apytiksliai 20 žmonių įmetė pinigus į smuiko dėklą. Per 45 minutes muzikantas surinko 32$. Kai jis baigė groti ir aplinkui tapo tylu, niekas to nepastebėjo.


Nebuvo nei ovacijų, nei jokių atpažinimo požymių. Niekas nesusigaudė, kad čia pat grojo vienas garsiausių pasaulyje smuikininkų Joshua Bell. Smuiku, kurio vertė 3,5 mln.$, jis grojo vienus iš gražiausių kūrinių, kada nors parašytų smuikui. Juolab jie nežinojo, kad dvi dienas iki šio grojimo metro stotyje, į Joshua Bell koncertą Bostono Teatre buvo parduota bilietų už 100 000$.


Tai tikra istorija. Joshua Bell incognito grojimą metro organizavo „Washington post“ kaip socialinį tyrimą apie žmonių
suvokimą, skonį ir prioritetus. Tyrimo tikslas buvo – ar mes pastebėsime grožį banalioje aplinkoje, netinkamą valandą,  ar atpažinsime talentą netikėtame kontekste?

Jei mes nerandame laiko tam, kad sustotume ir išgirstume vieną garsiausių pasaulyje muzikantų, tai kiek daug gerų dalykų mes nepastebime savo gyvenime?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!