Mažinkite savo godumą. Mažinkite savo jautrumą. Paleiskite aistras ir norus. Po truputį. Galbūt jums norisi šokolado. Paleiskite šitą norą. Arba vietoj dviejų gabalėlių paimkite tik vieną. Stebėkite, kaip į tai reaguoja jūsų širdis, jūsų protas. Praktika – tai disciplina. Mes treniruojame save. Atsisakydami kažko, stebime save, kad matytume, kiek esame laisvi. Esame laisvi ar esame pavergti savo paties norų?

Jeigu pradėsime pataikauti savo geiduliams, tam niekada nebus galo.Pataikaudami savo norams tampame išlepę. Kaip dažnai žmonės sako, kad neturi ką veikti! Kaip dažnai sako, kad negali atrasti savęs, savo vietos gyvenime! Tie žmonės jauni, talentingi, viskuo aprūpinti. Atrodo, jie turi viską. Bet jiems nieko nesinori. Tai, kas kažkada jiems patiko, daugiau jų nebetenkina. Jautrumas taip išbarstytas, kad žmogus negali rasti savo vietos. O praktika mus moko paleisti, paleisti save.

Leisdami laiką internete, sustokite dešimčia minučių anksčiau nei jums įprasta. Televizorių išjunkite dešimčia minučių anksčiau, nei jums norisi. Pastebėkite, kaip dienos bėgyje auga jūsų įgeidžiai. Dienos pradžioje, ryte, daugelis nenori pabusti. Nori pamiegoti dar bent penkias minutes, neturi jokio noro kažką daryti. Bet po truputį atsiranda kažkokie norai, siekiai, tikslai. Vakarėjant jie jau įgauna tokį pagreitį, kad daugelis negali užmigti. Ir nors akys jau paraudusios, vis dar norisi kažką veikti, kažką skaityti, su kažkuo bendrauti. Nes niekaip nepaleidžiam savo norų.

Todėl galime praktikuoti paleidimą, disciplinuoti save. Kai mokame priimti tai, kas ateina ir tuo pačiu paleisti tai, ateina lengvumas, ramybė, tikriausia laisvė. Ir tada labai paprasta surasti savo vietą.

Tan Ajan Hubert (tiesioginis Ajan Po mokinys, Suan Mokkh vienuolynas)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!