Jeigu fizinis mūsų kūnas susideda iš fizinių organų (plaučiai, kepenys, žarnynas ir t.t.),  kur vyksta fiziologiniai kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos ir kt. procesai, tai mūsų subtilieji kūnai taip pat turi savo struktūras ir charakteristikas. Nadžių ir čakrų sistemoje cirkuliuoja energijos, kurios formuoja visą žmogaus energetinę struktūrą. 

Žodis „nadi“ reiškia „tekėjimą, srautą, praėjimą arba kanalą“.

Jogos mokslas teigia, kad mūsų kūne egzistuoja 72 000 nadžių (energetinių kanalų), kurių trys svarbiausi yra ida, pingala ir sušumna.

Ida įkūnija proto jėgą, valdo kairę kūno pusę ir kontroliuoja mentalinę energiją (manas šakti), visą žmogaus protinių ir psichinių gebėjimų potencialą.

Pingala atsako už dešinę kūno pusę, valgo gyvybinę jėgą, vitalinę energiją (prana šakti), nuo kurios priklauso fizinio kūno ir visų jame vykstančių procesų būklė.

Sušumna – pats svarbiausias nadis – pradeda funkcionuoti tada, jei žmogus aktyviai domisi dvasiniu gyvenimu. Jis yra mūsų stuburo viduryje).

Jogos tekstai kalba apie sušumną kaip apie užslėptą miegančią jėgą, kuri valdo dvasinę energiją (atma šakti).

Ida, pingala ir sušumna prasideda muladharoje, kuri yra stuburgalio apačioje, tarpvietės srity. Čia gyvena kuriamoji jėga, kuri savo pabudimo metu akimirksniu metama stuburo kanalu aukštyn. Tai formuoja žmogaus savęs pažinimą. Šią jėgą simbolizuoja 3.5 karto susisukusi kundalini šakti gyvatė.

Vyriškame kūne tai yra tarpvitės vieta tarp šlapimo kanalo ir tiesiosios žarnos, moteriškajame – vieta gimdos kaklelio srityje.

Ida ir pingala prasideda iš dviejų muladhara čakros taškų ir kyla aukštyn, persikryžiuodamos keturiose čakrose stuburo centre. Galiausiai jos susitinka ajna čakroje („trečiojoje akyje“), stuburo kanalo viršūnėje, gilyn už taško tarp antakių.

Keturios tarpinės čakros – tai svadhisthana (kryžkaulio srityje), manipura (už bambos), anahata (krūtinės centre) ir vishudha (gerklės srityje).

Sušumna nadi – tai tiesioginis kelias tarp muladharos ir ajnos – savotiška laiptinė, jungianti žemę ir dangų skirtingai nuo ida ir pingala nadžių, funkcionuojančių kiekviename mūsų, sušumna kanalą ir dvasinę energiją reikia pažadinti. Tą padaryti geba joga ir tas pabudimas yra pats svarbiausias įvykis žmogaus gyvenime. 

šaltinis – Сарасвати Свами Сатьянанда „Йога Нидра“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!