Gausybė dvasinių ir kitokių praktikų siūlo patrauklų produktą – lengvą, laimingą, gražų, nušvitusį bei atsivėrusį gyvenimą ir pardavinėja įrankius tam pasiekti. Galbūt todėl, kad viskas apipinta mistika, magija ir mažai kam suprantamais terminais, nedaug kas ir drįsta viešai suabejoti tokia „dvasingo“ gyvenimo iliuzija. Per 15 metų, praleistų gilinantis į ezoterikos lobynus, sutikau išties visko (nuo paprasčiausio pinigų „traukimo“, gyvenimo „ant angliavandenių“, „dvasingų“ žmonių, negebančių palaikyti jokių ilgalaikių santykių iki nuolatinių endorfino paieškų, beprotiško savo kūno raiščių suplėšymo ir kt.).

Dažniausiai pasigendu viso to „pardavėjų“ mąstymo aiškumo ir elementarių bazinių savo srities žinių. Todėl manau, kad Daningo – Kriugerio efektas ar „Nuogo karaliaus“ scenarijus čia tiesiog veši ir, panašu, kad kitaip nebus.

Ką gi, tuomet jums linkiu tiesiog aiškaus, blaivaus ir kritinio mąstymo. Nebijokite abejoti, klausti, stebėti ir vertinti. Tai normalu. Juk tam mums ir duotas protas. Labai daug ką paaiškina citata iš Loretta Graziano Breuning knygos „Laimės hormonai“:

„Endorfiną gamta sukūrė, kad turėtume galimybę išsigelbėti, įvykus nelaimingam atsitikimui. Endorfino euforija trunka trumpai, nes turime jausti skausmą, kad galėtume priimti tinkamą sprendimą, kaip jį numalšinti ir užgydyti žaizdą. Jeigu sukelsite savo kūnui skausmą, norėdami pasimėgauti endorfino antplūdžiu, jūsų smegenys naujai apibrėš, kas yra nelaimingas atsitikimas. Kad pasiektumėte tokį patį endorfino lygį, kaskart turėsite sukelti sau vis didesnį skausmą. Mūsų smegenys yra sukurtos nuolat grįžti į realybę, nes tai padeda išlikti. Būtų nuostabu, jei sugebėtumėte kiekvieną dieną nuoširdžiu juoku pasiekti endorfino euforiją. Jeigu jums šitai nepavyksta, nenusiminkite. Tiesiog žinokite, kad turėti žemą endorfino lygį yra natūralu, nes tai padeda aiškiai suvokti realų mus supantį pasaulį. Aiškus realybės suvokimas padeda tinkamai tvarkyti savo gyvenimą.“

Violeta

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!