Indra Devi (latviškai – Eiženija Pētersone) gimė 1899m. Rygoje (Latvija).  Ji vadinama pirmąja jogos ledi, kadangi buvo pirmoji vakarietė jogos mokytoja moteris, populiarinusi jogą Kinijoje, Amerikoje, Meksikoje, Argentinoje.

Pirmojo Pasaulinio karo metu Petersonų šeima iš Rygos persikėlė į Sankt Peterburgą (Rusija). Ten mergina baigė gimnaziją ir, svajodama tapti aktore, įstojo į teatro mokyklą. Vėliau ji emigravo į Latviją, Lenkiją, Vokietiją, kur dirbo aktore.

Kitokį suvokimą Indrai Devi davė į Olandiją atvykusio indų filisofo Jiddu Krishnamurti paskaitos. Indiškoji kultūra jai pasirodė labai pažįstama ir artima. Atėjo nenumaldomas noras nukeliauti į Indiją.

1927m. ji pirmą kartą keliavo į Indiją. Vėliau ten susipažino su žymiais jos žmonėmis (Jawaharlal Nehru, Mahatma Gandhi, Rabindranath Tagor, Rerichų šeima). Ištekėjo už Čekijos konsulo diplomato. Kurį laiką filmavosi Bolivude.

Atsiradus sveikatos problemoms ji kreipėsi į mokytoją Tirumalai Krišnamačarja. Šis nenoriai priėmė ją į mokinius, pirmiausia liepė laikytis griežto gyvenimo būdo, valgyti tik tuos produktus, kurie auga saulėje. Krišnamačarja „atsileido“ tik matydamas mokinės valią, užsispyrimą ir pastangas. Tik tada pradėjo ją mokyti jogos subtilybių.

Vėliau, su vyru iškeliavusi į Kiniją, 1939m. Šanchajuje ji pradėjo vesti jogos pamokas.

1947m., po vyro mirties, Indra Devi sėdo į patį pirmą pasitaikiusį laivą, kuris plaukė į Kaliforniją. Patekusi į Holivudą jogos ji pradėjo mokyti žvaigždes (Greta Garbo, Gloria Swanson, Ramon Novarro, Marilyn Monroe). Jos mokiniai buvo ir paprasti žmonės.

1960m. apie ją pradėjo rašyti įvairūs pasaulio laikraščiai, ji išgarsėjo.

Po truputį ji paruošė sistemingą, vakarų pasauliui pritaikytą programą jogos mokytojams. 1961m. įkūrė induizmo centrą Meksikoje, kur ruošė jogos mokytojus.

1982m., pati nežinodama, kodėl, Indra Devi nukeliavo į Argentiną, kur pragyveno visą likusį gyvenimą. Ten skaitė paskaitas, vedė seminarus, populiarino jogą.

Ji kalbėjo 12 kalbų (vokiečių, anglų, rusų, ispanų, prancūzų ir kt.). Viename savo interviu, paklausta apie religiją ir jogą, ji sakė: „religija žmones atskiria, joga – žmones jungia…“

Indra Devi mirė Argentinoje, eidama 103-uosius metus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!