Sugalvojo kartą velnias parduoti savo verslo instrumentus. Atidžiai juos sudėliojo stiklineje vitrinoje, kad visi norintys galėtų apžiūrėti. Tai buvo tikra kolekcija!

Čia puikavosi žvilgantis Pavydo durklas, o šalia – Pykčio kūjis. Kitoje lentynoje gulėjo Aistros lankas, prie jo – Besotystės, Gašlumo ir Pavydo strėlės.

Atskirame stende buvo sudėtas didžiulis Melo tinklų rinkinys. Dar ten buvo Neapykantos, Nuobodulio, Gobšumo įrankiai. Visos velnio darbo priemonės buvo skoningai išrūšiuotos, su priklijuotomis etiketemis, kur nurodytas prekės pavadinimas ir kaina.

O pačioje gražiausioje lentynoje, atskirai nuo kitų instrumentų gulėjo mažas, neišvaizdus ir pakankamai nudėvėtas medinis kaištelis, ant kurio kabėjo etiketė „Išdidumas“. Keisčiausia, kad šito kaištelio kaina buvo didesnė nei visų kitu kartu paėmus.

Vienas praeivis paklausė velnio, kodėl jis taip brangiai vertina šitą keistą kaištelį, ir jis atsakė:

– Aš tikrai jį labiausiai vertinu, nes tai – vienintelis instrumentas iš viso arsenalo, kuriuo galiu pasitikėti tuo atveju, kai visi kiti yra bejėgiai. Ir jis švelniai paglostė medinį kaištelį:

– Jeigu man pavyksta įkalti šitą kaištelį žmogui į galvą, – tęsė velnias, – jis atveria duris visiems kitiems instrumentams.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!