Žmoguje visiškai viskas be galo glaudžiai siejasi, persipina, susigyvena ir tampa vieniu – materija, struktūra, biochemija, emocijos, sąmonė, energija… Nuostabu yra tai, kad JOGA apima visa.

Asanų metu mes galime aktyviai dirbti su raumenimis, sąnariais, kraujagyslėmis ir net tulžies pūslės latakais. Nes absoliučiai kiekvieno mūsų organo sveikata priklauso nuo gero arterinės kraujotakos pritekėjimo ir nuo gero veninės kraujotakos bei limfos ištekėjimo.

Dar net nepriėjus iki tikrosios Pranajamos vien taisyklingas kvėpavimas gali išlaisvinti ir atpalaiduoti tiek psichiką, tiek pleuros kupolo raiščius ar tonizuoti plečiant bronchus, aktyvinant energijos tekėjimą ar diafragmai keliant vidaus organus aukštyn. Nes kvėpavimas duoda pirminį impulsą visumai. O geras diafragmos darbas yra būtina visokeriopos sveikatos sąlyga.

Jamos Nijamos principai yra tarytum tamsoje spingsintis žiburys, rodantis kelią, kai nežinai kur eiti. Tai nėra vien moraliniai principai. Juose slypi gilus santykio su savimi ir kitais žmonėmis filosofinis pradas.

Pratyaharos, Dharanos, Dhyanos praktikos suteikia stabilumo ir aiškumo tavo protui. Jį suvaldyti, nuraminti ir sutvarkyti yra sudėtingiausia.
Taip gali nustoti būti savo proto vergu, paklūstančiu savo paties bei kitų primestiems įgeidžiams, įvaizdžiams, troškimams, būsenoms… Taip gali suprasti, kiek priežasčių ir pasiteisinimų akimirksniu sukuria tavo protas, vienas iliuzijas pakeisdamas kitomis. Taip gali suprasti, kas iš tiesų yra svarbu, reikšminga, verta. Taip gali tapti viso pasaulio dalimi.

Joga yra visa apimanti vientisa sistema. Pabaigos ji neturi. Bet pradėti galima visada.

Pradėkite.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!