Tai yra koncentracijos metodas. Abi pėdos kartu. Delnai kartu. Jūsų kūnas yra centruojamas, o tai skatina ir sąmonės pusiausvyrą.

Protas nurimsta, ir jūs esate pasiruošę, susikaupę praktikai. Tai padeda „įjungti“ meditacinę būseną, veikia raminamai. Tai – nuolankumo gestas. O nuolankumas pats savaime jau yra stipri dvasinė praktika, kurios esmė yra ego tramdymas.

Simboliškai „Namaste“ gestas reiškia visišką nuolankumą ir pasišventimą Aukščiausiajam. Ar susimąstėte, kodėl vakariečiai kartu sudėję delnus kreipiasi į Dievą, o rytiečiai – vieni į kitus? Tiesiog vakarų kultūroje žmogų ir Dievą suvokiame atskirai, o rytiečiai, atvirkščiai – Aukščiausiąjį regi visame kame.

Klasikinis „Namaste“ vertimas taip ir skamba: „aš sveikinu Dievą tavyje“.
„Namas“ reiškia nusilenkimą, pasiruošimą tarnauti.
„Te“ – tau.
„Na-Mas“ reiškia „ne mano“.
Kartu su prie širdies sudėtais delnais tai reiškia: „Visa, ką turiu – ne mano, esu pasiruošęs atiduoti tai Dievui, kuris yra tavyje“.

Suprantate, ką tai reiškia, jei darome tą nuoširdžiai? Tai reiškia, kad sveikindami kiekvieną, jūs prisipildote nuolankumu atiduoti visa, ko jūsų paprašytų. Taip galite kažką prarasti, bet tuo pat metu atrandate daugiau – tampate ramus ir laimingas. Kaip tai vyksta? Tiesiog prisijaukinate tą mintį, kad viskas yra ne jūsų, nustojate jaudintis ir bijoti kažką prarasti.

Galite paklausti: tai ką dabar, gyventi oloje, vaikščioti basam? Žinoma, ne. Jūs naudojatės visomis gyvenimo gėrybėmis, bet nesijaudinate dėl jų. Įsivaizduojate, koks tai palengvėjimas nervų sistemai?

Indiškoje tradicijoje priimta sau lygų sveikinti sudėjus delnus prie krūtinės (iš visos širdies).

Sveikinant svarbų asmenį ar mokytoją delnai sudedami prie veido (tai reiškia, kad lenkiamasi ir kūnu, ir širdimi, ir protu).

Sveikinant Guru arba Dievą, delnai sudedami virš galvos, paklūstant jam visais savo esybės lygmenimis.

Namaste!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!