Vis nauji ir nauji mados vėjai neaplenkia ir vidinio pasaulio ieškančiųjų. Žmonėms sunku atsirinkti, atskirti tikrą nuo paviršutiniško ar tiesiog gražiai įvynioto, naudingą nuo žalingo. Norint atsirinkti, reikia jau kažką žinoti, pasidomėti, patikrinti. Galima, aišku, klaidžioti, einant bandymų keliu – bet tai atims daug laiko, energijos ir, žinoma, pinigų.

Baziniame Ajurvedos mokslo veikale „Ashtanga Hridaya Samhita“ (VI mūsų eros amžius), radau tokį komentarą:

„Senovėje žinios buvo perduodamos išskirtinai per mokytojo – mokinio grandį, vadinamą „parampara“ arba „sampradaya“.

Buvo nepriimta sukurti savo nuosavą mokymą remiantis teiginių ir eksperimentų metodu. Tokios žinios buvo laikomos nešvariomis. Senovės arijai tokius mentalinius išsigalvojimus laikė nuodėmingais veiksmais, nes jie gali suklaidinti daugelį žmonių kartų. 
Kad mokinys galėtų geriau išmokti kanoną, neiškreipdamas jo, senovės Vedų tekstus išminčiai rašė griežtai nustatytu ritmu“.

Taigi verčiau pasidomėkite jums rūpimo metodo šaltiniais, istorija, mokytojų patirtimi ir kompetencija. Supraskite, kad mokytojo išvaizda, stilius, komunikacija ir kompetencija yra visiškai skirtingi dalykai.


Nebijokite nei savęs, nei mokytojo klausti: kokia yra jo mokymo esmė, kuo tas mokymas yra vertesnis už kitus, ir kur galų gale visa tai veda?

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!