Santykiai su kitais žmonėmis – dalykas sudėtingas. Ką jau bekalbėti – juk nelengva sutarti kartais net su pačiu savimi. Publikuojame 15 žymaus psichologo, psichoterapeuto Michailo Litvako patarimų, kurie padės išspręsti kai kurias gyvenimiškas problemas.

1. Aš nežinau kelio į sėkmę, bet žinau kelią į nesėkmę – tai noras visiems patikti.

2. Nėra nei vyriškos, nei moteriškos logikos – yra mokėjimas arba nemokėjimas raštingai mąstyti.

3. Nori sužinoti, kas yra svarbiausias tavo priešas? Pažiūrėk į veidrodį. Susitvarkyk su juo – likusieji susitvarkys patys.

4. Su draugais bendrauti yra smagu, o su priešais – naudinga.

5. Egzistuoja vienintelė pagarbos verta priežastis, dėl kurios galima nutraukti santykius arba išeiti iš darbo – tai neįmanomas asmeninis augimas susiklosčiusioje situacijoje.

6. Nebrandi asmenybė dažnai žino, bet nemoka. Brandi – ne tik žino, bet ir moka. Todėl nebrandi asmenybė kritikuoja, o brandi – daro.

7. Ir su draugais, ir su priešais dalinkis tik džiaugsmu. Draugas pasidžiaugs, priešas – nuliūs.

8. Nesivaikyk laimės, bet rask vietą, iš kur ji atsiranda. Tada ji pati tave suras. Galiu pasakyti, kur yra ta vieta, kurioje gimsta laimė – tai tu pats. O kelias į laimę – maksimalus savo galimybių tobulinimas.

9. Laimė – tai teisingai organizuotos veiklos „šalutinis produktas“.

10. Jeigu kažkas apkaltino tave nedėkingumu, iškarto išsiaiškink, kiek kainuoja jo paslauga, atsiskaityk ir daugiau reikalų su juo neturėk.

11. Jeigu bandai kažkam kažką įrodyti – vadinasi, gyveni dėl to, kam nori kažką įrodyti. Jeigu gyveni dėl savęs, tuomet tau nėra būtinybės kažkam kažką įrodinėti.

12. Svajonės yra mūsų galimybių balsai. Štai aš nesvajoju dainuoti operoje. Neturiu nei balso, nei klausos. O jei svajočiau, ko gero, svajonę šildytų mano galimybės. Tiesiog reiktų galvoti, kaip tą svajonę įgyvendinti. Svarbiausia čia – neskubėti. Tada viskas gausis pakankamai greitai. Gerai, kai žmogus gali pasakyti apie save: „tik tuo ir užsiimu – bandau įgyvendinti savo svajonę“.

13. Kad sužinotum, ką tau jaučia kiti žmonės, papasakok jiems savo planus ir svajones. Tie, kas pilni tau užslėptos neapykantos, juos kritikuos. Tas, kas linki tau gero, patars, kaip tuos planus įgyvendinti.

14. Bendraudamas su žmogumi atmink, kad jis apie save yra geros nuomonės.

15. Pasiek sėkmę – pamirši nuoskaudas.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!