Dažnai bendraudami girdime ir matome tai, ką norime girdėti ir matyti. Ir taip bendrauti mums patinka tol, kol pritariame kito žmogaus požiūriui.

Kai nuomonės skiriasi, iš karto puolame gintis bei teisintis: „o aš tai taip…“, „mano nuomone tai kitaip…“, „aš niekada taip…“ ir t.t. Šioje situacijoje turime suvokti, kad taip mumyse kalba pats tikriausias mūsų EGO, uždarantis duris kitokioms galimybėms.

Einant dvasiniu keliu, giliau pažįstant save tokių situacijų pastebime vis daugiau. Suvokiame, kad kiekviena nuomonė, kiekvienas požiūris turi savo teisiąją pusę ir, norėdami išmokti palaikyti ilgalaikius santykius su žmonėmis, turime priimti ir kitokį požiūrį… Besimokydami iš to galime suprasti visumą, atrasti gilesnę įžvalgą ir taip tapti išmintingesni.

Žmogus gali būti fiziškai be galo patrauklus, aukšto intelekto, daug pasiekęs socialiniame gyvenime, mokantis laiku ir vietoje reikšti savo emocijas, bet jo vidus gali būti tuščias, siela šalta ir jis apskritai gali nepripažinti dvasinės sferos.  Jis ieškos harmonijos, bet jo protingasis protas neleis iki jos prieiti…

Kai nesuprantame savęs, pažeriame krūvą pretenzijų ir nuoskaudų kitam žmogui. Galbūt net kaltiname jį dėl savo problemų.

Jei nepažįstame savęs, kaip mes galime pažinti kitą žmogų?! Nepažindami jo mes nemokame jo priimti, gerbti, draugauti, mylėti ir būti ištikimi… O tai, pripažinkime, yra didžiulė problema.

Taip elgdamiesi laimingi nebūsime.

Kiekvienas mes turime be galo didelius vidinius resursus. Ir viskas priklauso nuo to, kaip mes patys juos naudojame. O dvasiniai mokymai yra įrankis, padedantis pažinti save ir siekti išminties.

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!