1. Bet kurios mantros ar stotros kartojimas. Namasmaranas arba džapas kai kuriems žmonėms gali padėti nuraminti savo protą ir vesti jį į koncentraciją, bet tai nėra meditacija.

2. Koncentracija į kurį vieną tašką, panašiai kaip tratakoje, – tai nėra meditacija.


3. Kažkurios vienos minties ar idėjos stebėjimas – tai ne meditacija.


4. Dievybių garbinimas (murti pudža), įvairios maldos – tai nėra meditacija.


5. Įvairūs kūno judesiai (asanos) – tai nėra meditacija.


6. Bioenergetiniai pratimai, pranajama, kvėpavimo sulaikymai (kumbhaka) ar įvairių formų kvėpavimo manipuliacijos – tai ne meditacija.


7. Gido vedami relaksacijos procesai ir vizualizacijos pradžioje gali būti naudingos proto atpalaidavimui, bet tai nėra meditacija.


8. Geros instrumentinės ar klasikinės muzikos klausymas kaip pagalbinė priemonė gali būti pagalba meditacijos pasiruošimui, bet „muzikinė pramoga“ – tai ne meditacija.


9. Bhadžanų (giesmių Dievo garbei) giedojimas – tai ne meditacija.

Daug laiko žmonės eikvoja besiruošdami meditacijai, kuriai jėgų paskui ir nebelieka. Mokytojai pasiūlė daug aukščiau paminėtų aspektų kaip gerą pagalbą dvasinėje praktikoje. Bet gaunasi taip, kad žmonės vis daugiau ir daugiau laiko praleidžia pradinėse stadijose, užstrigdami ten ir neidami toliau. Realios meditacijos esmė – padėti praktikui ateiti į realią kelionę ir judėti keliu greičiau.


Prem Nirmal (The Science of Meditation)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!