Prestižinio universiteto absolventų grupė atvyko aplankyti seno profesoriaus.

Visi jie buvo sėkmingai užkopę karjeros laiptais ir kalbėjosi apie darbą – skundėsi darbiniais sunkumais ir dalijosi gyvenimiškomis problemomis.

Pasiūlęs savo svečiams kavos, profesorius nuėjo į virtuvę ir grįžo nešinas kavinuku ir padėklu, kuriame buvo patys įvairiausi puodeliai: porcelianiniai, stikliniai, plastikiniai, krištoliniai. Vieni buvo paprasti, kiti – prabangūs.

Kai svečiai paėmė puodelius, profesorius tarė:

– Atkreipkite dėmesį, kad paėmėte visus brangius puodelius, o liko prasti ir pigūs. Ir nors jums taip normalu – sau norėti tik geriausio – tai ir yra jūsų problemų ir streso šaltinis.

Supraskite, kad puodelis pats savaime nedaro kavos geresne. Brangesnis puodelis kartais slepia tai, ką mes geriame. Iš tikro viskas, ko mes norėjome, buvo tiesiog kava, o ne puodelis. Bet jūs sąmoningai išsirinkote geresnį puodelį, po to stebėdami, koks puodelis liko kitam.


O dabar pagalvokite: gyvenimas – tai kava, o darbas, pinigai, padėtis visuomenėje – tai puodeliai. Viso labo tai – tik instrumentai gyvenimo palaikymui ir išlaikymui. Puodelio kokybė nekeičia mūsų gyvenimo kokybės. Kartais koncentruodamiesi tik į puodelį mes pamirštame mėgautis pačios kavos skoniu.

Laimingiausi žmonės – ne tie, kurie turi viską geriausia, o tie, kurie išrenka visa geriausia iš to, ką turi.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!