1. Menisko pažeidimai. Meniskas yra pusmėnulio formos kremzlė, atliekanti amortizacijos funkciją judant, gerinanti šlaunikaulio ir blauzdikaulio sąnarinių paviršių kongruenciją (sutapimą), ir taip stabilizuojanti kelio sąnarį. Dėl didesnių ar eilės mažesnių traumų, amžinių pakitimų ar nepakankamai gerai dirbančių raumenų meniskas yra pažeidžiamas (ypač vidinis). Tuomet dažniau jaučiamas skausmas vidinėje kelio pusėje, skausmas gali būti susijęs su rotaciniais judesiais, taip pat – sėdint ant kulnų (meniskams tai – maksimaliai nepatogi padėtis).

2. Sąnarinė kremzlė mūsų organizme dengia sąnarinius paviršius, amortizuoja judesius, padeda judesiui vykti ypatingai lengvai. Sąnarinę kremzlę gali pažeisti tiesioginė trauma (smūgis į kelį), kai kremzlės mikrodalelė atplyšta ir „plaukioja“ po sąnarį taip sukeldama skausmą ir stabdydama judesį. Sąnarinę kremzlę pažeidžia ir artrozė – tiek dėl kitų ligų, tiek ir šiaip senstant sąnarinė kremzlė dėvisi. Skausmas gali būti jaučiamas ne iš karto, o tik po didesnio fizinio krūvio.

3. Girnelės problemos – girnelė juda ne visai teisingai, ne visai jai tinkama trajektorija, dėl ko laikui bėgant pažeidžiama kremzlė, girnelės raištis – skausmas daugiau jaučiamas leidžiantis nuo kalno, lipant laiptais žemyn, sėdint ant kulnų.

4. Raiščių problemos – dažniausiai yra linkę trūkti vidinis šoninis ir priekinis kryžminis raiščiai (judesyje su rotacija, esant staigiam judesio krypties kitimui). Tokie atvejai dažnai pasitaiko ne tik sportuojant, bet ir buityje. Paprastai jaučiamas kelio sąnario nestabilumas, taip pat – skausmas dėl uždegimo.

5. Skystis viduje sąnario. Dėl traumų, nusidėvėjimo, perkrovų sąnario viduje gaminasi daugiau sąnarinio skysčio, prasideda uždegiminiai procesai, jaučiamas judesio ribojimas, ypač – koją lenkiant, taip pat kelis gali nepilnai išsitiesti.

Kelio sąnario skausmų priežasčių gali būti šimtai, o ir gydymas taip pat gali būti labai individualus. Įvairūs tepalai, kompresai, įtvarai ar papildai nėra ilgalaikė išeitis.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!