Penki išminčiai pasiklydo miške. Pirmasis tarė:

– Aš einu į kairę – taip sako mano intuicija.


 Antrasis teigė:
– O aš einu į dešinę. Manau, jog esu teisus.


Trečiasis nenusileido:
– Aš einu atgal. Iš ten juk mes ir atėjome, vadinasi, taip išeisim iš miško.


Ketvirtasis išreiškė savo nuomonę:
– Aš einu pirmyn – reikia juk judėti toliau, miškas vis tiek baigsis ir atsivers nauji toliai.


Penktasis atsakė:
– Visi jūs esate neteisūs. Yra geresnis būdas. Palaukite manęs.


Jis rado patį aukščiausią medį ir įlipo į jį. Kol  ropštėsi aukštyn, visi likusieji išsiskirstė – kiekvienas į skirtingą pusę. Iš viršaus išminčius pamatė, kur reikia eiti, norint greičiau išeiti iš miško. Dabar jis netgi galėjo pasakyti, kuris iš jo bendražygių keliaus ilgiausiai. Jis matė ir patį trumpiausią kelią. Išminčius suprato, kad jis pakilo virš susidariusios problemos ir rado patį teisingiausią sprendimą! O kiti tiesiog buvo užsispyrę. Jis jautėsi tikru išminčiumi. Bet klydo.


Visi pasielgė teisingai.

Tas, kuris ėjo kairėn, papuolė į pačią tankynę. Jam teko badauti ir slėptis nuo laukinių žvėrių. Bet taip jis išmoko išgyventi, tapo miško dalimi ir vėliau savo patirtimi dalijosi su kitais.
 

Tas, kuris nuėjo dešinėn, sutiko plėšikus. Iš jo buvo viskas atimta ir išminčius buvo priverstas plėšikauti kartu su gauja. Laikui bėgant jis pažadino plėšikuose tai, ką jie buvo pamiršę – žmogiškumą ir atjautą. Kai kurių jų atgaila buvo tokia nuoširdi, kad palaipsniui jie patys tapo išminčiais.


Tas, kuris ėjo atgal, pramynė takelį per mišką, kuris po truputį virto keliu. Juo galėjo keliauti visi, norintys mėgautis mišku, nerizikuodami pasiklysti.


Tas, kuris ėjo pirmyn, tapo atradėju. Jis pabuvojo vietose, kurių dar niekas nebuvo aplankęs ir atvėrė žmonėms puikias galimybes – rado labai naudingus gydomuosius augalus ir nuostabius gyvūnus.


O tas, kuris lipo į medį, tapo geriausiu problemų sprendimo specialistu. Į jį kreipdavosi visi, norintys kuo greičiau rasti išeitį iš situacijos, netgi jei tai ir nenuves tobulėjimo keliu.


Pasirodo, visi penki išminčiai buvo teisūs. Kiekvienas savaip.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!