Trečioji čakra – ugnis, galia, autonomija, valia, energija, metabolizmas, technologija, transformacija, savigarba.

Sujungę materiją su judesiu matome, kad ši sąjunga sukuria trečiąjį būvį – energiją. Fiziniame pasaulyje tai vadiname degimu. Kūne tai atitinka metabolizmą. Psichologiniame lugmenyje tai – entuziazmo kibirkštis, kuri įžiebia galią ir valią; elgsenos lygmenyje tai – veiksmų sritis.

Tai ir yra mūsų trečioji čakra. Jos tikslas – virsmas. Kaip ugnis materiją paverčia energija ir šviesa, taip ir manipura paverčia pasyvius žemės ir vandens elementus dinamiška energija ir galia.

Virškinimo sistema, kuri yra labai svarbi šio proceso dalis, rodo šio centro sveikatos būklę. Galite patyrinėti save kaip ugnies elemento išraišką. Ar jums dažnai šalta? Ar jums labiau norisi karštų gėrimų? Ar jaučiate potraukį aštriems patiekalams, o gal vengiate jų? Ar smarkiai prakaituojate, o gal jus krečia šaltis? Esate greitas ir kupinas energijos, ar lėtas ir letargiškas? Šie dalykai rodo, ar pakankamai jūsų kūne ugnies.

Manipura vaizduojama kaip lotoso, turinčio dešimt žiedlapių, simbolis, kuriame aplinkui žemyn nukreiptą trikampį išsidėsčiusios trys T formos svastikos (hinduistų ugnies simboliai). Lotoso viduryje yra galingas ir energingas gyvūnas avinas, dažniausiai siejamas su Agniu, hinduistų ugnies dievu.

Trečiosios čakros galia yra gyvenimo, gyvybiškumo, ryšio galia, o ne kontrolės ar dominavimo šaltumas. Ugnis švyti, manipura yra aktyvusis pradas. Kai jaučiamės bejėgiai ar bijome, mes susigūžiame, tampame pasyvūs.

Vienintelis būdas ištrūkti iš uždaro baimės ir atsiskyrimo rato yra savęs priėmimas ir meilė sau. Jei nutrūkęs ryšys su dviem pirmosiomis čakromis – su mūsų kūnu bei pamatu, mūsų aistromis ir malonumais – mūsų ugniai trūks kuro. Troškimas steikia valiai ryžto ir dinamiškumo. Jei mūsų valia yra veiksminga, auga mūsų pasitikėjimas, mūsų savivertė. Valia geriausiai tarpsta, kai esame atsipalaidavę, laimingi ir nepraradę ryšio su savimi.

šaltinis – Anodea Judith „Gyvenimo ratai. Kaip naudotis čakrų sistema“

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!