Tai yra Pranayama mantra, visuomet esanti įkvėpime ir iškvėpime. Nuo pirmojo mūsų įkvėpimo gimstant iki paskutinio atodūsio mirštant.

Tai yra ir meditacinė praktika, Džapa meditacijos praktika, padedanti ne tik atgauti jėgas, nuraminti mintis, atsipalaiduoti, bet ir išlaisvinti užspaustą gerklę, tiksliau – harmonizuoti Vishuddha čakrą.

Gerklė yra Višudha čakros vieta. Įtampa joje rodo užspaustas emocijas, neišsakytas pretenzijas ir nuoskaudas, neišverktas ašaras… Tai yra pati subtiliausia mūsų kūno vieta, savotiška ąsočio ąselė.  Jeigu čia yra užspaudimas (blokas), energija negali harmoningai tekėti ne tik fiziniu, bet ir subtiliaisiais kūnais, dėl ko formuojasi energetinis disbalansas, užspaudimai ir blokai, su kuriais belieka dirbti, dirbti ir dirbti…

Sąmoningai stebėkite save asanų, pranajamos, meditacijų ar kartojamų mantrų metu – jei jaučiate įtampą gerklėje tai reiškia, kad mus valdo mūsų egoistinis protas… Sukąsti dantys, įtempti žandikauliai – sukaustytos mintys. Ir taip yra ne tik jogoje, o bet kurioje kasdienėje situacijoje. Dažniau nukreipkime vidinį  žvilgsnį į savo esybę, o ne į ego.

Kaskart įkvėpdami išgirskite garsą „So“, iškvėpdami – „Ham“. Šie garsai yra susieti su natūraliu kvėpavimo ritmu.

„So“ tariamas įkvepiant – praktikuoti jūs galite tardami mintyse, garsiai arba šnabždant. Tai atrodytų kaip Soooooo – lyg traukiant orą per vamzdelį. Atpalaiduokite apatinį žandikaulį, lūpas, nesukąskite dantų. Jauskite atvirą savo balso plyšį. „So“ reiškia „aš esu dabar, šioje akimirkoje, aš egzistuoju“.

„Ham“ tariama lengvai ilgai lėtai iškvepiant, lyg su šypsena. Jauskite malonią vibraciją, kuri padės atpalaiduoti užspaustą gerklę. „Ham“ verčiama kaip „Tai“, t.y. mus supanti erdvė, pasaulis, kosmosas ir Visata.

Kiekviename kvėpavimo cikle kartokite  „So Ham“ („Aš esu Tai“) – aš esu tai, kas mane supa, aš esu visas pasaulis, Kosmosas ir Visata.

Meditacijos metu yra būtina sekti savo kvėpavimo procesą, stebėti įkvėpimo ir iškvėpimo srautus, kas leis jums labiau susikoncentruoti ir susikaupti, vadinasi, būti čia ir dabar.

Po ilgesnio mantros kartojimo pajusite, kad ji susilieja į „Om“…

Nereikia to mokytis – atraskite tai savyje.

Mantra „So Ham“ yra mūsų kvėpavimo mantra. Medituodami mes pažįstame meditacijos, vidinės harmonijos ir ramybės būseną ne tik teoriškai, bet patirdami tai savo kūnu, kas yra svarbiau ir įtikinamiau nei tūkstančiai perskaitytų protingų žodžių…

Medituokite. 

Om!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!