Gyvenimas pilnas nesibaigiančių visokio plauko problemų. Kai kurios jų yra realios, o kai kurias mes susikuriame patys dėl neišmanymo, nenorėjimo laviruoti, susitaikyti, būti išmintingesni ir lankstesni. 

Klaidingas suvokimas, užsiciklinimas visokiose smulkmenose, išgalvoti pergyvenimai ir kitas mentalinis šlamštas teršia mūsų sąmonę ir eikvoja jėgas. Kas gi yra tas balastas, trukdantis normaliai gyventi?

Taisyklės. Susigalvojam jas ir patys kenčiame žūtbūt jų laikydamiesi. Visi tie „aš privalau“, „taip reikia“, „taip yra teisinga“ toli gražu ne visada atspindi gyvenimo realijas. Todėl aklas taisyklių laikymasis veda į nervinį išsekimą, o jų nesilaikymas – į savigraužą ir kaltės jausmą. 
Liūdniausia, kai žmogus ne tik pats griežtai laikosi savo taisyklių, bet ir reikalauja to paties iš artimųjų ir kolegų. Taip atsiranda giminaičiai tironai ir kolegos paniurėliai.

Apibendrinimai. Neverta visko sudėti į vieną krūvą ir daryti išvadas remiantis vienu įvykiu. Keletas nesėkmių netikėliu jūsų nepadarys. Apsidairykite – viskas keičiasi. Diena keičia naktį, pavasaris – žiemą. Tai išmintingas principas. Taip kaip ir nesėkmės negali tęstis amžinai.

Skubios išvados. Dažnai skubame daryti klaidingas išvadas, remdamiesi emocijų pliūpsniu, neteisingai vertindami situaciją ar apskritai nenorėdami jos priimti. Remdamiesi klaidingu pagrindu klaidingai prognozuojame tolimesnę įvykių eigą, rezgame klaidingą veiksmų planą. Skubotos išvados veda į bereikalingas nuoskaudas ir konfliktus. Dėl to žmonės susigadina santykius, dėl to netgi padaro nusikaltimus.

Praeitis. Išmokite paleisti praeitį. Skausmas, nuoskaudos, nusivylimai, nesėkmės gimdo agresiją, apatiją, pesimizmą, liūdesį, depresiją. Visa tai trukdo gyventi ir negatyviai veikia net ir aplinkinius žmones.

Mes patys nuspalviname pasaulį tamsiomis spalvomis. O juk išgyventos nesėkmės suteikia nepakartojamos patirties, grūdina ir stiprina. Tegul iš praeities lieka tik žinios, patirtis ir šviesūs prisiminimai.

Kraštutinumai. Visur ir visada yra tinkama aukso vidurio taisyklė. Žinoma, reikia norėti daugiau, siekti geresnio ir judėti pirmyn. Bet vargu ar visada yra tikslinga laikytis principo „viskas arba niekas“. Dideli tikslai pasiekiami ne iš karto, o palaipsniui, mokantis realizuoti smulkesnes užduotis.

Stereotipai. Jie užriša mums akis. Taip mes neįsigiliname į daiktų ir reiškinių esmę. Mūsų vertinimai yra paviršutiniški, standartiniai, ir, deja, klaidingi. Užterštas protas negeba priimti to, kas neįtelpa į stereotipų rinkinį.

„Burbulo pūtimas“. Visi mėgstame išpūsti geras savo istorijas. Kartais tai gali pereiti į pagyrūniškumą, pasididžiavimą ar… melą. Ir dar blogiau – kai kiekviena smulkmena virsta katastrofa. Toks požiūris gali tapti gyvenimo stiliumi, paversdamas žmogų neurasteniku. Jo aplinkos žmonių gyvenimas tuomet tampa nebepakeliamas.

Pernelyg didelis jautrumas. Neverta giliai į širdį imti kiekvienos smulkmenos. Kažkas kažką ne taip pasakė, ne laiku patylėjo, pasielgė ne taip, kaip tikėjaisi – neverta viso to priimti kaip asmeninės tragedijos. 
Žmonės, būdami egoistais, dažniausiai negalvoja apie tai, kad savo elgesiu mus skaudina. Greičiausiai, kad tą akimirką jie apskritai apie mus negalvoja. Neverta į tai gilintis. Jie irgi žmonės. Kažkada visi mes taip esame pasielgę. Priimkite tai kaip faktą ir lengva širdimi eikite toliau.

Pesimizmas. Jeigu neturime įgimto optimizmo jausmo, tikslingai pratinkimės visame atrasti šviesiąją pusę. 
Kai esame negatyvo pinklėse, visas pasaulis atrodo nusiteikęs prieš mus. Tokioje būsenoje matome vien blogį, o gėris negali iki mūsų prisibelsti. Šviesa neprasiskverbia per tirštą tamsų debesį. 
Be to, negatyvas turi savybę pritraukti neigiamas situacijas, negerų kėslų turinčius žmones ir net ligas. Pozityvi nuostata formuoja palankias aplinkybes, pritraukia nuostabias asmenybes. 


Deja, per vieną dieną atsikratyti pesimizmo nepavyks. Taip kad nusiteikite darbui su savimi. Patikėkite – jis to vertas.

(informacija iš interneto)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!