Rudrakša yra džiovintas žydrojo kipariso, arba Elaeocarpus ganitrus, vaisius, augantis Indijoje, Nepale, Indonezijoje. Jeigu tiksliai, tai rudrakša yra būtent Nepale užaugęs vaisius. 

Vaisiai, užaugę Indijoje, vadinami bhadrakša, Indonezijoje – indrakša. Bet augalo kilmės šalis neįtakoja šio augalo kokybės ir savybių.

Išvertus iš sanskrito „rudrakša“ reiškia Rudros, vieno iš Šyvos aspektų, ašaros. Teigiama, kad rudrakša padeda žmonėms gelbėtis nuo pikto, stiprina sveikatą ir suteikia Dievų malonę. Rudrakša turi stiprų energetinį poveikį, kuris balansuoja elektrinius impulsus mūsų organizme. Tai padeda palaikyti normalų kraujospūdį, širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, koncentraciją ir darbingumą.

Augalas pasižymi stresą mažinančiomis savybėmis, naudingas esant neurozėms, nerimui. Tai padeda palaikyti normalų kraujospūdį, širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, koncentraciją ir darbingumą. Rudrakša saugo nuo nelaimingų atsitikimų, ligų, priešų, nuo egoizmo apraiškų.

Svarbiausia rudrakšos savybė yra ta, kad šis augalas labai greitai akumuliuoja pozityvią energiją ir išlaiko ją ilgą laiką.

Rudrakšos vaisiuose yra pastebimos linijos, dalijančios juos į dalis. Dažniausiai sutinkami yra vaisiai, turintys tris, keturias, penkias ar šešias dalis. 
Penkių dalių rudrakša kontroliuoja penkis Visatos elementus: Agni (ugnį), Jala (vandenį), Vaiju (orą), Prithvi (žemę) ir Akasha (eterį) organizme to, kuris ją nešioja.

Penkių dalių rudrakša laikoma viena tinkamiausių mantrų kartojimui: iš tokių karoliukų dažniausiai gaminama mala (maldos vėrinys). Reguliariai kartojamos mantros palaiko aukštą malos energetinį lygį.

Nešioti rudrakšą derėtų atsakingai, nes tai nėra tik papuošalas. Žmogus, nešiojantis tokį vėrinį, turi puoselėti gerus ketinimus, teigiamas mintis, švarų kūną. Rudrakša, būdamas vienas Šyvos ginklų, piktas mintis gali nukreipti prieš patį karoliukų savininką…

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!