Turbūt pats svarbiausias dalykas jogoje – sąmoningas jūsų pačių dalyvavimas procese. Būkite su savimi, su savo kvėpavimu, drišti (koncentracijos taškais), su savo pojūčiais.

Pačiame praktikos procese venkite „nuobodumo, monotoniškumo, pabaigos laukimo“ jausmo – ar tai būtų pranajama, asanos, koncentracija ar meditacija. Verčiau grąžinkite dėmesį į savo vidų, stebėkite pojūčius, kokie jie bebūtų. Jeigu ir 10 kartų tas dėmesys pabėga kažkur į šoną, ir jūs vėl jį grąžinate – jau yra gerai vien dėl to, kad apskritai jį stebite ir pastebite! Tik taip atrasite ramybę. Ramybė nėra nieko neveikime. Tikrosios ramybės vertė yra veiksme.

Nėra prasmės ir lyginti save su kitais žmonėmis ar netgi su pačiu savimi praeityje. Mokykitės atsipalaiduoti ne tik šavasanoje, bet ir visos praktikos metu ir netgi prieš ją. Kuo labiau būsite atsipalaidavę, tuo labiau būsite ramesni. Kai būsite ramesni, rezultatas ateis savaime.

Pats geriausias nusiteikimas jogai yra tiesiog nieko nesitikėjimas. Jokių tikslų ir ketinimų. Nelaukite jokio rezultato – tiesiog praktikuokite, neskubėkite, būkite, džiaukitės. Jums nereikia motyvacijos – geriau ieškokite įkvėpimo.

Dažnai užstringama vien ties fiziniu kūnu – visi mes kasdien senstame, jau vien dėl šios priežasties niekada nebūsime visai sveiki, niekada nebus tobulų asanų.

Paieškokite pasitenkinimo paprastume. Šiandien. Neturime laiko pusę gyvenimo paskirti asanoms. Joga yra visapusiška – pamilkite pranajamą, meditaciją, domėkitės ne tik lengvais skaitiniais, bet ir senoviniais šimtmečių senumo jogos raštais… Jie yra pilni gilios išminties, kurios, deja, dabar dažnai cituojamos tik nuotrupos, neperteikiant tikrumo ir esmės.

„Neįmanoma, kad darbą padarytų kažkas kitas, o jūs pasiimtumėte to darbo vaisius. Knygų apie dvasinį tobulėjimą skaitymas dvasingumo jums nesuteiks. Jūs turite patys jį sukurti savyje.“(Dalai Lama)

Ir pripažinkite – augimas bet kurioje srityje pirmiausia reikalauja nuoseklaus darbo. Pataikaudami savo ego darome meškos paslaugą. Mylėti save pirmiausia reiškia neleisti sau degraduoti…

Violeta Gavelienė

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Prisijunkite prie mūsų adresų sąrašo, kad gautumėte naujausias ir naujienas iš mūsų komandos.

You have Successfully Subscribed!